W ubiegły weekend rozegrano II kolejkę rozgrywek II ligi gr. łódzkiej.

29.08.2015 (sobota) godz. 11:00
UKS Ząbkovia Ząbki – KS Teresin 0:4 (0:2)
Dąbrowska D. (3 gole), Ziółkowska (k)

Ząbkovii nie udał się debiut przed własną publicznością. W swoim drugim meczu na II ligowych boiskach ponownie doznały porażki, tym razem 0:4 z ekipą z Teresina. Zwycięstwo pozwoliło umocnić się Teresinowi na pozycji lidera tabeli. W kolejnym już meczu skutecznością popisała się Daria Dąbrowska, która tym razem strzeliła hattrika. Wynik spotkania ustaliła Monika Ziółkowska pewnie egzekwując rzut karny.

Ząbkovia: Dobosz (Gołąb) - Borawska (Rosa), Górecka, Kleszcz (Dembińska), Koszper, Kowalczyk, Krawczyk (Wrzosek), Kuch, Kwapiszewska, Pietrzak (Zychowicz) oraz Rusińska.

Teresin: Pietruszewska (46 Bryk) - P. Dąbrowska, Michalska, W. Banaszek, Mikulska (60 Krzyżewska) - Grzyb (70 Szewczyk), Rozparzyńska, Ślubowska, Janiszek (70 Stosio) - Ziółkowska, D. Dąbrowska

29.08.2015 (sobota), godz. 11:00
Tur MOSiR Bielsk Podlaski - DTS Helios Eko-Sport Białystok 4:2 (0:2)
60' Krupkowska, 82' Burak - 16', 40', 90+3' Kalisz (3 gole), 85' Wojdałowicz

Pojedynek dwóch ekip z Podlasia. Do przerwy 2:0 prowadziły przyjezdne, jednak ekipa gospodyń nie zamierzała czekać na kolejne ciosy i dążyła do wyrównania – najpierw w 60 minucie gola kontaktowego strzeliła Krupkowska, a wyrównała w 82 Burak. Radość gospodyń nie trwała jednak długo, bo po zaledwie trzech minutach gry na prowadzenie swoją ekipę wyprowadziła Karolina Wojdałowicz. Wynik spotkania, w doliczonym czasie gry, ustaliła niezawodna Marlena Kalisz – kompletując tym samym hattrika. O wywiezieniu cennych 3 punktów z Bielska Podlaskiego po raz kolejny zadecydowała dobra gra duetu Wojdałowicz – Kalisz i doświadczenie tej drugiej. Dobra postawa gospodyń pokazała, że nie zamierzają one pełnić roli dostarczyciela punktów i w każdym meczu będą walczyć o swoje.

Helios: Majewska – Choińska, Borowska, Zienkiewicz (75' Lemieszek), Aleszkiewicz, Kopeć (65' Malinowska), Jezierska, Karpowicz (54' Bloch), Buńkowska, Kalisz, Wojdałowicz.

29.08.2015 (sobota), godz. 14:30
Dargfil Tomaszów Mazowiecki - UKS SMS II Łódź 3:0
35', 45' , 55' Borysowska

Dargfil Tomaszów Mazowiecki zainaugurował II ligowe rozgrywki na własnym boisku i zainkasował cenne 3 punkty. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego pewnie pokonał rezerwy łódzkiego SMS 3:0.

Dargfil: Strawa  - Buk (46 Goles), Jaroszewska, Jasnowska, Kapała, Borysowska, Wieczorek (80 Kraczyk), Mariola Witoń, Marta Witoń (60 Sieczkarek), Wójciak, Ziółkowska (70 Mnich)

SMS II: Nowakowska - Dylewska, Dzierbicka, Kołacha, Łoboda, Makowska, Nastaga, Pawlak (46 Jedlińska), Skinder, Steczkowska, Żygielewicz (46 Wykurz)

30.08.2015 (niedziela), godz. 16:00
Pelikan Łowicz - PKS Piastovia Piastów 1:5 (1:4)
Vypasniak, Sowińska, Kosiorek (k), Tręboszka, Szulc - 1' Grudzińska (k)

Mimo, iż jako pierwsze do siatki trafiły przyjezdne – rzut karny po faulu na Beacie Cabaj pewnie egzekwowała Anna Grudzińska, to ostatecznie przegrały aż 1:5. Podrażnione stratą bramki Łowiczanki rzuciły się do ataku i już do przerwy prowadziły trzema trafieniami. Po przerwie dołożyły jeszcze jedno, wygrały pewnie, wysoko i tym samym powetowały sobie straty w meczu z SMSem II Łódź i pokazały, że nadal są poważnym kandydatem do awansu do I ligi. Wysokiej porażce nie zapobiegła młoda bramkarka – Kinga Rosłonek.

Pelikan: A. Pacler - M. Pacler, Tręboszka, Trojanowska, Sowińska, Milewska (Brzezińska), Pioruńska (Janiec), Kosiorek, Czaja (Czerbniak), Szulc, Vypasniak

30.08.2015 (niedziela) g. 16:00, Ostrołęka ul. Witosa 1
Jantar Ostrołęka- KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego 2:5 (1:2)
?? (2 gole) - Rybicka (2 gole), Kalinowska, Mielniczuk, Smolińska

Piłkarki z Ostrołęki mają czego żałować, bo Akademiczki rozdawały w tym meczu prezent za prezentem, a wygrały identycznie jak na wiosnę 5:2. Należy nadmienić, że przy stanie 3:1 dla przyjezdnych karnego przestrzeliła jedna z gospodyń, a podrażnione Akademiczki odpowiedziały dwoma trafieniami. Golami w ekipie Akademiczek podzieliły się: Agnieszka Rybicka (2 trafienia), Marlena Smolińska, Angelika Kalinowska i Aleksandra Mielniczuk. Rozmiary porażki zmniejszyła jeszcze napastniczka gospodyń, ale to był już tylko gol na osłodę.

AZS: Nikisz – Bakanowska (75' Salawa), Kalinowska, Orzechowska, Staszczyk – Mielniczuk, Stokowiec (63' Wierzbicka) , Walczak, Smolińska (73' Trzcińska) – Skrzypczyk, Rybicka