Po bramkach Pajor, Daleszczyk i Grabowskiej wygraliśmy z Mołdawią 3:1.

Mołdawia - Polska 1:3
Andone 90 - Pajor 56, Daleszczyk 63, Grabowska 81

Polska:
Antończyk - Sikora, Konsek, Mika, Chudzik (82 Gonzalez), Rędzia (26 Grabowska), Pakulska, Dudek, Daleszczyk, Wiankowska, Pajor (77 Zapała)

Reprezentacja Polski w swoim trzecim meczu grupowym w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2017 pokonała na wyjeździe Mołdawię 3:1.

W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Najlepszej okazji nie wykorzystała Natalia Pakulska, która po rocznej przerwie wróciła do reprezentacji i w 40. minucie jej strzał z rzutu karnego (po faulu na Grabowskiej) wybroniła bramkarka. Z wydarzeń które miały miejsce w pierwszej części gry należy wymienić m.in. ładne uderzenie z przewrotki Ewy Pajor oraz kontuzję Ani Rędzi.

Po przerwie wynik meczu otworzyła Ewa Pajor w 56. minucie. Kilka minut później rezultat podwyższyła Katarzyna Daleszczyk dla której był to pierwszy gol w reprezentacji "A". Autorką trzeciego gola dla kadry selekcjonera Wojciecha Basiuka była Dominika Grabowska. Najładniejsza bramka w meczu padła jednak w 90. minucie kiedy to Mołdawia strzeliła gola z rzutu wolnego.

Następny eliminacyjny mecz Polki rozegrają 7 kwietnia 2016 roku kiedy to przyjedzie do nas reprezentacja Danii.

Słowacja - Polska (12.04)

Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny, które zajęły drugie pozycje w grupie, zagrają w październiku 2016 roku dwumecz barażowy.