Stilon Gorzów po jesieni (11)

Jak w rundzie jesiennej Ekstraligi kobiet spisał się TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski?

Po trzech latach przerwy na boiska kobiecej Ekstraligi powrócił w tym sezonie Stilon Gorzów Wielkopolski. Piłkarkom prowadzonym przez grającą trener Marzenę Salamon  w awansie do elity pomogła reforma rozgrywek polegająca na zwiększeniu ilości drużyn grających w Ekstralidze z 10. do 12. zespołów. W ubiegłym sezonie z I ligi awansowały przez to nie tylko zwycięzcy rozgrywek grup północnej i południowej ale także zespoły z drugich miejsc wśród których był Stilon.

Do rozgrywek Ekstraligi gorzowianki przystąpiły w nieco słabszym składzie niż dysponowały grając jeszcze szczebel niżej. Z oferty mistrza Polski - Medyka Konin skorzystała Paulina Dudek, a Agnieszka Augustyniak przeniosła się do Anglii gdzie rozpoczęła naukę w szkółce piłkarskiej słynnej Chelsea Londyn. Do zespołu dołączyła zaś Weronika Szuba z Błękitnych Stargard Szczeciński.

Po 11. rozegranych jesienią kolejkach Stilon plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli ze stratą 7 punktów do AZS PSW Biała Podlaska, który na dodatek ma jeszcze lepszy bilans w starciu bezpośrednim przeciwko Stilonowi. Gorzowianki w tym sezonie wygrały tylko jeden mecz ogrywając na wyjeździe pozostające z jednym punktem GOSiRki Piaseczno (4:2).

Cztery z dziesięciu przegranych spotkań Stilon przegrywał natomiast różnicą zaledwie jednej bramki: z AZS Wrocław (1:2), Czarnymi Sosnowiec (0:1), 1. FC AZS AWF Katowice (1:2) i KKP Bydgoszcz (0:1). Pozostałe wyniki osiągnietę przez zespół to porażki z: Mitechem Żywiec (1:4), Zagłębiem Lubin (2:6), AZS PSW Biała Podlaska (1:3), Górnikiem Łęczna (0:5), Olimpią Szczecin (0:2) i Medykiem Konin (1:7).

Strzelczynie bramek
(3) - Weronika Szuba,
(2) - Weronika Zasowska,
(1) - Katarzyna Nowicka, Oliwia Pietroczuk, Marzena Salamon, Klaudia Sobczak, Paulina Brzozowska, Karolina Wijata (samobójcza, AZS Wrocław)

Czas gry
(najpierw łączny czas gry; w nawiasie liczba rozegranych spotkań)