Niesłyszące po ME w futsalu

Reprezentacja Polski Niesłyszących zajęła 8. miejsce na halowych Mistrzostwach Europy.

W dniach 19-29 listopada w bułgarskiej Sofii odbyły się IV Mistrzostwa Europy Niesłyszących w futsalu kobiet. Reprezentacja biało-czerwonych rozegrała na nich pięć spotkań. Polki w ostatecznej klasyfikacji zajęły ósme miejsce. Cztery lata temu nasza kadra osiągnęła nieco lepszy wynik plasując się wówczas na 5. miejscu.

Mistrzostwo Europy obroniła reprezentacja Rosji pokonując w finale Niemki. Na trzecim stopniu podium stanęła Anglia.

Następną ważnym wydarzeniem w którym weźmie udział kadra niesłyszących będą II Mistrzostwa Europy w piłce 11-osobowej, które w czerwcu odbędą się w Hanowerze.

Mecze grupowe
Polska – Szwajcaria  8:1 (4:0)
Agnieszka Boćkowska x3, Marta Kaczmarczyk x2, Paulina Suchorowska, Izabela Kaczmarzyk, samobójcza

Agnieszka Boćkowska x2, Joanna Kaczmarczyk x2

Reprezentacja grała w składzie: bramkarki - Julia Kopińska i Krystyna Nowak oraz w polu - Agnieszka Boćkowska, Beata Kaczmarczyk, Joanna Kaczmarczyk, Marta Kaczmarczyk, Izabela Kaczmarzyk, Basia Kołtun, Jolanta Kultys, Ewa Kupisz-Jacyna, Paulina Margiewicz i Paulina Suchorowska. Trenerem zespołu jest Aleksander Opaczewski.