Podwójny triumf Victorii SP2 Sianów

W hali Gdyńskiego Centrum Sportu odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt "Gdynia Cup 2015". W zawodach po raz pierwszy najlepsze okazały się dwa zespoły, które reprezentowały ten sam klub - UKS Victoria SP 2 Sianów.

Turniej rozpoczął się eliminacjami, gdzie osiem zespołów podzielono na dwie grupy. W grupie A najlepszy okazał się drugi zespół Victorii SP 2, który wraz FC Nika (Rosja) awansował do finału. W grupie B bezkonkurencyjny był pierwszy zespół Victorii SP 2 i on wraz z drużyną GOSRiT Luzino awansował do czterodrużynowej grupy finałowej. W finale zaliczano wyniki z eliminacji i po emocjonujących meczach zespoły Victorii SP2 I i II miały identyczną ilość punktów, strzelonych i straconych bramek. Przyznano więc dwa pierwsze miejsca dla ekip z Sianowa. Na najniższym stopniu podium uplasował się rosyjski zespół FC Nika, a czwartą pozycję zajął GOSRiT Luzino. Niespodziewanie ostatnie miejsce w turnieju zajęły piłkarki Checzy Gdynia, które broniły drugiego miejsca z poprzedniej edycji turnieju.

8. TKKF Checz Gdynia

Najlepszą zawodniczką GDYNIA CUP 2015 została Weronika Malinowska z Victorii SP II. a bramkarką Volha Pauliuts z FC Nika.

Ze strony Victorii SP 2 II Sianów udział wzięły: Daria Czapla, Paulina Buszowiecka, Patrycja Nastała, Klaudia Woźniak, Weronika Malinowska, Nikola Wodarczyk, a w ekipie Victorii SP 2 I : Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Struszczyk, Malwina Grzelak, Paulina Trzeciak, Wiktoria Cieplak i rezerwowa Wiktoria Tomaszewska.

Z wypowiedzi trenera zespołów Victorii SP 2 I i II Krystiana Murala wynika, że dziewczyny bardzo dobrze się zaprezentowały, zdecydowanie wygrały turniej. Były jednym z faworytów tego turnieju i wykonały bardzo dobrze zadanie. Ten turniej to część w okresie przygotowawczym do ligi. Dziewczyny muszą się zgrywać i dlatego takie turnieje są ważne.