Sędziowały ćwierćfinał Ligi Mistrzyń

Niedzielny mecz 1/4 finału UEFA Women’s Champions League pomiędzy szwedzkim Linköpings FC a duńskim Brondby Kopenhaga poprowadziły sędzie z Polski. Arbitrem głównym spotkania była Monika Mularczyk ze Skierniewic. Na liniach pomagały jej Anna Dąbrowska i Kinga Seniuk-Mikulska. Sędzią techniczną była zaś Karolina Radzik-Johan. Dla Polek było to wyjątkowe wyróżnienie. W trzynastoletniej historii rozgrywek o klubowe mistrzostwo Europy sędzie z Polski jeszcze nigdy nie prowadziły meczu na tak wysokim poziomie. Dotychczas największym osiągnięciem Polek w Lidze Mistrzyń była możliwość prowadzenia meczów na poziomie 1/8 finału (w 2014 i 2013 roku).

Spotkanie rozgrywane w Szwecji zakończyło się zwycięstwem Brondby Kopenhaga 1:0 po samobójczej bramce gospodyń w 14. minucie.

W 1/4 finału LM zagrała także Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka francuskiego Paris Saint-Germain rozegrała 90-minut w wygranym meczu z Glasgow City 2:0.

Co ciekawe, oba mecze odbyły się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Rewanże rozegrane zostaną w najbliższy weekend.