Zapraszamy na podsumowanie XIII kolejki II ligi gr. łódzkiej.

11.04.2015 (sobota), godz 16:00
KS Teresin – KS Raszyn 1:1 (0:1)
Dąbrowska - 34’ Sadecka

KS Teresin kolejny raz pokazał, że w meczach u siebie jest niezwykle mocny. Tym razem zremisował z faworyzowanym zespołem z Raszyna. Lider do przerwy wprawdzie prowadził 1:0 po golu Patrycji Sadeckiej, która wykorzystała podanie Anny Pindor. Gospodynie nie złożyły broni i wyrównały po trafieniu Darii Dąbrowskiej.Teresin aż, Raszyn tylko zremisował, a mógł nawet przegrać, ale przyjezdnym pomogła poprzeczka.

KS Raszyn: Orepuk – Zielińska (80’ Niewiadomska K.), Młodzianowska, Chojnicka, Boros (62’ Poziomecka) – Worosilak, Majszczyk, Bekker, Piskorz – Sadecka (70’Woch), Pindor (50’ Geszprych)

12.04.2015 (niedziela), godz. 14:00
AZS Uniwersytet Warszawski – UMKS Zgierz

AZS Uniwersytetu Warszawskiego po bardzo wyrównanym meczu wygrał na własnym boisku z UMKS Zierz 2:0. Bramki decydujące o tym, że 3 punkty zostają w Warszawie zadecydowały 4 minuty, w końcówce, kiedy najpierw bramkę wypracował doświadczony duet: Wąsowska – Kalinowska, a potem duet juniorek młodszych: Czuraj – Mielniczuk. Dla Zgierzanek najbliżej zdobycia gola była Sylwia Wedrich, która przy stanie 0:0 trafiła w poprzeczkę.

AZS UW: Nikisz – Trzcińska, Bakanowska, Kalinowska, Smolińska – Stokowiec (8’ Staszczyk), Wąsowska, Walczak, Czuraj (86’ Przybyłkowicz) – Wierzbicka (83’ Mielniczuk), Odolińska (89’ Marciniak)

11.04.2015 (sobota), godz 16:00, Piastów – stadion MKS Piast Piastów, Al. Tysiąclecia 1
PKS Piastovia Piastów – Stal Radomsko 4:1 (3:0)
29’ i 87’ (k) Cabaj, 40’ Soja, 45’ Wiaderna – 89’ Jarzębska

Piastowianki do przerwy prowadziły 3:0. Stzrelanie rozpoczęła niezawodnaBeata Cabaj, po jednym trafieniu dołożyły Anna Soja i Emilia Wiaderna. Należy zaznaczyć, że Anna Soja rozegrał dopiero drugie spotkanie w barwach ekipy z Piastowa i okrasiła je strzeleniem bramki. Po przeriw kibice na bramki musieli czekać do końcówki, kiedy najpierw karnego, strzelając swojego drugiego gola, wykorzystała Beata Cabaj, a dwie minuty później honorowe trafienie zaliczyła Klaudia Jarzębska. Piastów wygrywając 4:1 spotkanie właczył się do walki o awans do I ligi. Należy zaznaczyć, że od 60 minuty spotkania po kontuzji Wiktorii Janik, przyjezdne grały w dziesiątkę.

Piastovia: Bajno – Grudzińska (83’ Figat), Dąbrowska, Mitrus, Zbrzeźniak – Wiaderna (75’ Gromada), Dunajewska (65’ Sidło), Wasil, Bordziakowska (75’ Wojciechowska) – Soja (81’ Rosłonek), Cabaj
Stal: Wachowska – Leszcz, Mehr, Garbarz, Mikulec – Pająk, Starczyk, Zatoń, Janik – Tarabasz, Jarzębska

11.04.2015 (sobota), godz. 14:00
MOSiR Mońki – Pelikan Łowicz 2:2
31’ Wojdałowicz, 78’ Kalisz – 3’ Szulc, 11’ Brzezińska

W hicie kolejki nie było rozstrzygnięcia – padł remis 2:2. Po piorunującym początku zawodniczki Pelikana prowadziły już 2:0 po trafieniach niezawodna Karolina Szulc oraz młoda – Sylwia Brzezińska. Sztab szkoleniowy gospodyń nie czekając do przerwy przeprowadził zmiany co dało efekt w postaci najpierw uderzenia w poprzeczkę – Karolina Choińska, a potem trafienia kontaktowego najskuteczniejszej, młodej snajperki gospodyń – Karoliny Wojdałowicz. Do przewy 2:1 prowadziły więc przyjezdne. Po zmianie stron gola na wagę cennego punktu zdobyła jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczke – Marlena Kalisz. Warto zaznaczyć, że w przypadku równej liczby punków na koniec rozgrywek lepszy blians będzie miał zespół MOSiR Mońki, który w rundzie jesiennej wygrał 2:1.

12.04.2015 (niedziela), godz. 15:00
Jantar Ostrołęka – DAF Płońsk 5:2 (2:1)
3’, 48’, 55’ Płoska (3 gole), 80’Galarska, 87’ Ostrowska – ?? i ?? (k) Bartkowska Paulina

Mecz, który może zadecydować o utrzymaniu. Do przerwy bramki zdobyły – dla Jantara Klaudia Płoska, a dla DAFu Paulina Bartkowska. Przełomowym momentem spotkania był rzut karny wykonywany przez Paulinę Bartkowską, a obroniony przez Martynę Ciężar. Dobra interwencja bramkarki spowodowała wykrzesanie dodatkowej energii w zespole gospodyń, które konsekwentnie dążyły do uzyskania jak najlepszego wyniku spotkania. Tuż po przerwie dwukrotnie do siatki trafiła ponownie Klaudia Płoska kompletując tym samym hattrika. W końcówce spotkania po jednym trafieniu dołożyła Aleksandra Galarska i Dominika Ostrowska. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:2 dla gospodyń. W przypadku takiej samej liczby punktów o kolejności w tabeli decydować będzie bilans spotkań bezpośrednich, a ten o jedną bramkę lepszy ma DAF, który w rundzie jesiennej na swoim boisku wygrał 6:2.

Jantar: Ciężar – Majewska (60’ Modzelewska), Zając, Michałek (85’Niźnik), Koper, Ostrowska, Milewska (70’Piersa), Glink (80’Jurga), Płoska, Galarska oraz Jaksina
DAF: Zielińska – Waśniewska S., Waśniewska O., Cyra, Idziak, Skrocka, Rosiak, Długoszewska, Bronisławska, Bartkowska Paulina, Bartkowska Patrycja i Wolska