II liga łódzka - podsumowanie

Zapraszamy na podsumowanie XVIII kolejki II ligi, gr. łódzkiej.

17.05.2015 (niedziela), godz. 11:00
DAF Płońsk – KS Raszyn 0:5 (0:1)
28’ Sadecka, 51’ Geszprych, 71’ Boros, 77’ Worosilak, 89’ Piskorz

DAF Płońsk nie był wstanie postawić się walczącemu o awans i dodatkowo podrażnionemu zeszłotygodniową porażką z Pelikanem Łowicz - KS Raszyn. Wprawdzie podobnie jak w poprzednich spotkaniach Płońszczanki bardzo długo broniły się skutecznie, tracąc tylko jednego gola. W drugiej części spotkania Raszynianki dołożyły cztery trafienia i ostatecznie pewnie, 5:0, wygrały spotkanie. Już w pierwszej połowie na listę strzelców wpisała się mająca za sobą pobyt w szpitalu – Patrycja Sadecka, a w drugiej połowie Maria Geszprych, Iwona Boros, Maria Worosilak i na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry – Justyna Piskorz. W spotkaniu w drużynie gospodyń zabrakło etatowej bramkarki – Magdelny Zielińskiej, a u przyjezdnych bramkarki – Katarzyny Orepuk i „asystentki” – Weroniki Bekker.

DAF Płońsk: Kępczyńska -  Jeziak, Rosiak, Waśniewska, Bonisławska, Waśniewska, Rykaczewska, Skrocka, Jeziak, Bartkowska Patrycja, Bartkowska Paulina, Wolska, Brenda
KS Raszyn: Rola (46’ Usnarska) – Chojnicka, Młodzianowska, Woźniakowska – Piskorz, Majszczyk, Worosilak, Boros (80’ Niewiadomska K.) – Geszprych (63’ Pindor), Sadecka (75’ Poziomecka), Tryfon (70’ Zielińska)

17.05.2015 (niedziela), godz. 14:00
KU AZS Uniwersytet Warszawski – KS Teresin 3:3 (2:1)
Walczak, Odolińska, Orzechowska – Ziółkowska (2 gole), Wypasniak

Mecz bramka za bramkę mieli okazję oglądać kibice zgromadzeni na stadionie w Parku Skaryszewskim. Choć Akademiczki trzykrotnie obejmowały prowadzenie, to Teresinianki trzykrotnie wyrównywały – w tym ostatni raz w 90 minucie spotkania wyszarpując wręcz cenny punkt. Akademiczki mogą sobie pluć w brodę, bo przy wyniku 3:2 miały kilka dogodnych okazji do podwyższenia prowadzenia, a ostatecznie to one dały sobie wbić gola. Tym samym ekipa Teresina jest jedynym zespołem, który w rundzie wiosennej jeszcze nie zaznał goryczy porażki.

AZS UW: Nikisz – Trzcińska, Kalinowska, Bakanowska, Staszczyk – Odolińska (69’ Czuraj), Orzechwoska, Wąsowska, Smolińska – Walczak, Marciniak (64’ Mielniczuk)
KS Teresin: Pietruszewska - P. Dąbrowska, W. Banaszek, Sawiak, Solonyuk (46 Mikulska) - Janiszek, Wypasniak, Rozparzyńska (46 Stopińska), Szewczyk - D. Dąbrowska, Ziółkowska

17.05.2015 (niedziela), godz. 15:00
Pelikan Łowicz – Stal Radomsko 5:0
Czaja, Kosiorek, Stawicka, Szulc, Sobieralska

Pelikan Łowicz na własnym boisku wysoko, bo 5:0 pokonał Stal Radomsko. Łupem bramkowym podzieliły się: Kamila Czaja, Marta Kosiorek, Eliza Stawicka, Joanna Sobieralska i niezawodna Karolina Szulc.  Pelikanki tym samym zrewanżowały się za bolesną, wyjazdową porażkę (1:3) z rundy jesiennej. Gospodynie zainkasowały bardzo ważne w kontekście walki o awans do I ligi - 3 punkty. W spotkaniu nie zagrała pauzująca za czerwoną kartę z poprzedniego meczu z KS Raszyn – Anna Poruńska.

FK Jantar Ostrołęka – PKS Piastovia Piastów 4:6 (1:5)
36’, 68’ Galarska, 62’ Płoska, 90’ Ostrowska - 15’, 20’, 33’, 66’ Cabaj (4 gole), 1’ i 24’Wiaderna (2 gole)

Kibice zgromadzeni na stadionie miejsckim w Ostrołęce mogli obejrzeć grad bramek. Przyjezdne już w pierwszej minucie spotkania objęły prowadzenie po trafieniu Emilii Wiadernej. Do przerwy piłkarki Jantara Ostrołęka przegrywały już 1:4 – drugiego gola dołożyła Wiaderna a hattrika – Beata Cabaj. Drugą część spotkania 3:1 wygrały gospodynie, które pokazały charakter i zostawiły na boisku dużo serca. Niestety wobec straconych aż 6 goli wynik końcowy pozostał dla nich niekorzystny.

Jantar: Glinka – Dudziec, Zając, Koper, Michałek – Galarska, Modzelewska, Świerszcz (80’ Piersa), Milewska – Ostrowska, Płoska

UMKS Zgierz – Wissa Szczuczyn 3:0 vo

Zespół Wissy został zdegradowany do III ligi ze względu na oddanie 3 spotkań walkowerami. W związku z rozegraniem ponad 50% meczów wyniki spotkań zostały zachowane, a w pozostałych do rozegrania meczach przyznano walkowery na korzyść przeciwników Wissy.