Karina Kałużna zadebiutowała w Ekstralidze

Podczas 19. kolejki Ekstraligi kobiet debiut w rozgrywkach najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce odnotowała Karina Kałużna. Niespełna osiemnastoletnia bramkarka już od dłuższego czasu pełniła role rezerwowej golkiperki Medyka Konin, lecz dopiero w ostatni weekend udało jej się zadebiutować w Ekstraligowym meczu pomiędzy Medykiem a AZS PSW Biała Podlaska (8:0). Kałużna na placu gry pojawiła się tuż po przerwie (przy wyniku 5:0) zmieniając między słupkami Annę Szymańską, która co ciekawe od czterdziestu ligowych spotkań nieprzerwanie od pierwszej do ostatniej minuty strzegła bramki „Medyczek”.

Karina Kałużna to była reprezentantka Polski w kategoriach wiekowych U17 i U19. Wychowanka UKS Szóstki Inowrocław przez trzy ostatnie lata była wybierana najlepszą bramkarką Mistrzostw Polski Juniorek - w 2014 roku w kategorii Juniorek Starszych, a w 2013 i 2012 roku podczas turniejów finałowych MP Juniorek Młodszych.