Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania na XXVIII Letniej Uniwersjadzie, która odbywa się w Gwangju w Korei Południowej.

Uniwersjada, Korea Południowa, 02.07.2015
Polska - Chiny 1:4 (1:1)
Nikol Kaletka 18 - Li Wen 45, Zhao Rong 62, Ma Xiaoxu 73, Lyu Yueyun 81

Polska: Palińska - Sikora, Szewczuk, Koch, Balcerzak, Guściora (86 Kurek), Zapała (46 Krupicz), Janicka, Zajac (39 Dereń), Nicinski, Kaletka (70 Sobkowicz)

W pierwszym meczu fazy grupowej Polki przegrały z Chinkami 1:4. W pierwszej połowie gola dla biało-czerwonych strzeliła Nikol Kaletka, a Chinki w ostatniej minucie pierwszej części gry doprowadziły do wyrównania. Druga odsłona meczu to już dominacja reprezentacji Chin, która strzeliła w tym czasie trzy gole.

Warto zauważyć iż w składzie naszych rywalek zagrało parę zawodniczek, które jeszcze 6 dni wcześniej grały w ćwierćfinale Mistrzostw Świata w Kanadzie przeciwko USA (minimalna porażka Azjatek 0:1)

Drugi i zarazem ostatni mecz grupowy Polki zagrają z Brazylią w sobotę o 2 w nocy (wg. naszego czasu środkowoeuropejskiego). W zależności od wyników w grupie biało-czerwone zakwalifikują się później do ćwierćfinałów bądź do rywalizacji o miejsca 9-15.