Awansowały do 2.Bundesligi

Kamila Kmiecik, Symela Ciesielska i Karolina Bochra to czołowe piłkarki niemieckiego zespołu Arminia Bielefeld.


Swój pierwszy historyczny awans do niemieckiej 2.Bundesligi świętuje DSC Arminia Bielefeld, która w przyszłym sezonie zagra na bezpośrednim zapleczu Frauen-Bundesligi czyli jednej z najsilniejszych lig świata. Arminia to częściowo "polski" klub ponieważ trzon zespołu stanowią właśnie piłkarki z Polski.

Od początku 2014 roku w Bielefeld gra Kamila Kmiecik. Nieco krócej bo od lata 2014 roku jej klubową koleżanką jest Symela Ciesielska a od tego sezonu w Arminii występuje także Karolina Bochra. Wszystkie piłkarki w Polsce są doskonale znane z występów w Ekstralidze oraz w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

28-letnia Kmiecik jest kapitanem Arminii Bielefeld. W Polsce całą swoją piłkarską przygodę poświęciła Gola Częstochowa z którym była związana przez wiele lat. 26-letnia Ciesielska to wychowanka wrocławskiego AZS'u i była piłkarka Medyka Konin. Z kolei 28-letnia Bochra tak samo jak Kmiecik zaczynała swoją piłkarką przygodę w Częstochowie a następnie grała również w Katowicach, Wrocławiu i w Lubinie.

Arminia Bielefeld awans do 2.Bundesligi świętowała w ostatnią niedziele kiedy to na własnym boisku pokonała rezerwy MSV Duisburg 4:0 i na dwie kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie mistrzostwo ligi. W tym meczu po jednym golu strzeliły wszystkie Polki przebywające na boisku - Bochra, Kmiecik i Ciesielska plus jedno trafienie dołożyła piłkarka z Niemiec.

Nasze zawodniczki mają bardzo silną pozycje w swoim zespole. Oprócz tego że Kmiecik jest kapitanem zespołu to w 24 meczach strzeliła aż 23 gole. 15 bramek w 22 meczach strzeliła Bochra a defensywnie grająca Ciesielska tak samo jak Kmiecik zagrała we wszystkich meczach i strzeliła do tego 3 bramki. Swój wkład w awans ma także posiadająca podwójne obywatelstwo Sandra Szoperay - zagrała w 9 meczach i strzeliła jednego gola.