Całkowita dominacja Medyka

Czwarty z rzędu triumf Medyka Konin. W finale Pucharu Polski pokonał Górnika Łęczna. Mecz odbył się we Włocławku.

finał Pucharu Polski, 26.05.2016
Medyk Konin - Górnik Łęczna 3:0
Tarczyńska 16, Daleszczyk 57, Gawrońska 81

Sędzia: Monika Mularczyk (Łódzki ZPN)

Medyk: Szymańska - Grad, Slavcheva, Ficzay, Sikora, Daleszczyk, Balcerzak, Kostova, Dudek (80 Zawiślak), Tarczyńska, Gawrońska (90 Chudzik)

Górnik: Wilk - Hajduk, Szewczuk, Kwietniewska, Górnicka, Kawalec (70 Parczewska), Guściora, Jędrzejewicz (56 Zawistowska), Kamczyk, Himrova, Sznyrowska (76 Jaszek)

Czwarty raz z rzędu a siódmy w historii Puchar Polski zdobył Medyk Konin. Dla podopiecznych trenera Romana Jaszczaka jest to także trzeci z rzędu dublet - czyli zdobycie mistrzostwa Polski w Ekstralidze oraz triumf w Pucharze Polski. Po zwycięstwie z finale z Górnikiem Łęczna 3:0 piłkarki z Wielkopolski potwierdziły swoją absolutną dominację w polskiej piłce nożnej kobiet.

Mecz finałowy 32. edycji Pucharu Polski zorganizowany został we Włocławku. Parę finałową tak samo jak w ubiegłym roku stworzył Medyk i Górnik. W poprzednim roku Medyczki wygrały w Gdyni 5:0. Tym razem bramek było troszkę mniej lecz mecz mógł się podobać publiczności oglądającej mecz na stadionie jak i na kanale Polsat Sport. Był to bowiem pierwszy finał PP który był transmitowany w ogólnopolskiej telewizji.

Pierwszy gol padł w 15. minucie. Po akcji Medyka strzał zza pola karnego oddała Katarzyna Daleszczyk, piłka odbiła się od jednej z zawodniczek i trafiła pod nogi Agaty Tarczyńskiej. Królowa strzelczyń Ekstraligi z zeszłego sezonu wykorzystała sytuacje i było 1:0. Do przerwy, mimo wielu sytuacji, więcej goli nie padło. W 57. minucie Patrycja Balcerzak dośrodkowała piłkę z rzutu wolnego a Katarzyna Daleszczyk głową podwyższyła prowadzenie mistrzyń Polski. Ostatnie trafienie padło w 80. minucie. Pechowe wybicie piłki przez Dżesikę Jaszek wykorzystała kapitan Medyczek - Anna Gawrońska.

Organizacja meczu finałowego była połączona z turniejem finałowym klubowych mistrzostw Polski Juniorek Młodszych U16, który od wtorku do niedzieli się odbywa się także we Włocławku.