Ratajczyk, Lefeld, Woś

Podczas meczu z Estonią debiut w seniorskiej kadrze zaliczyła Roksana Ratajczyk, Klaudia Lefeld i Oliwia Woś.

Aż trzy debiutantki znalazły się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski na towarzyski mecz z Estonią wygrany w Ostródzie przez biało-czerwone 6:0. Podczas tego starcia oficjalny debiut w seniorskiej kadrze narodowej zaliczyła Roksana Ratajczyk, Klaudia Lefeld i Oliwia Woś. Ofensywnie grające Ratajczyk i Lefled w debiucie strzeliły także po golu. Lefeld jest już seniorką, a Woś i Ratajczyk wciąż mogą jeszcze grać w narodowej kadrze juniorek U19. Kim są nowe reprezentantki Polski "A"?

Roksana Ratajczyk, klub Olimpia Szczecin, rocznik 1999
- Pochodzi z miejscowości Płoty w województwie zachodniopomorskim. Jest wychowanką tamtejszej Polonii. Od pięciu lat gra w Olimpii gdzie zaczęła się jej przygoda z typową żeńską piłką. Jest aktualną reprezentantką Polski w kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu. Wcześniej grała także w kadrze U17 i U15. Jej trenerką w Szczecinie jest Natalia Niewolna, będąca drugim trenerem w seniorskiej reprezentacji. Roksana jest pierwszą seniorską reprezentantką Polski w historii Olimpii. Mimo młodego wieku na szczeblu Ekstraligi kobiet, w której gra czwarty sezon strzeliła już 35 goli. W ubiegłym sezonie była najskuteczniejszą juniorką w całej lidze.

Klaufia Lefeld, klub AZS PSW Biała Podlaska, rocznik 1998
- Z końcem poprzedniego sezonu skończyła grać w reprezentacji Polski U19. Jest wychowanką Widoku Lublin. Latem 2014 roku przeszła do Ekstraligowego zespołu AZS PSW Biała Podlaska gdzie na co dzień ma ją na oku Marcin Kasprowicz, trener kadry U19 będący prezesem podlaskiego klubu. Klaudia ma za sobą trzy pełne sezony w Białej i w tym czasie dwukrotnie po sezonie została wybrana najlepszą piłkarką swojej drużyny, a raz w tym rankingu zajęła drugiego miejsce. W najwyższej lidze strzeliła 17 bramek. Po ubiegłym sezonie jej klub spadł z Ekstraligi, ale na skutek wycofania GOSiRek Piaseczno lada moment powrócił do ligi. Tego lata podpisała trzyletni kontrakt z AZS PSW.

Oliwia Woś, klub Arminia Bielefeld, rocznik 1999
- Jest piłkarką urodzoną w Polsce, ale wychowaną i mieszkającą na stałe w Niemczech. Po raz pierwszy z polską piłką zetknęła się po powołaniu do kadry U17. Obecnie ze względu na swój wiek występuje z powodzeniem w kadrze U19. Gra na pozycji środowej obrończyni. Dysponuje bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, dzięki czemu odróżnia się od innych naszych reprezentantek. W swoim obecnym klubie Arminia Bielefel gra od tego sezonu. To drużyna z 2.Bundesligi. Wcześniej przez rok była związana z Herforder SV, a jeszcze wcześniej z VfL Bochum.

Polska - Estonia 6:0
Balcerzak x2, Ratajczyk, Lefeld, Matuschewski, Kamczyk

Polska: Szymańska - Operskalska, Woś, Dudek (46 Guściora), Grad (46 Kamczyk), Balcerzak, Chudzik (46 Wiankowska), Lefeld, Kaletka (46 Grabowska), Ratajczyk (60 Winczo), Matuschewski (71 Pajor)