Była Górniczka oglądana w całej Europie

Cała piłkarska Europa, a może nawet i świat, podśmiewa się z piłkarek z mistrza Litwy, zespołu Gintra Universitetas, który w meczu 1/8 Ligi Mistrzyń z Barceloną nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji do strzelenia bramki. W 66. minucie meczu aż trzy piłkarki naszego wschodniego sąsiada znalazły się w sytuacji sam na sam z... pustą bramką Barcelony i żadna z zawodniczek nie zdołała skierować futbolówki do siatki. Dwie z piłkarek, które chciały oddać strzał na pustą bramkę zderzyły się ze sobą i padły na murawę. To było przy wyniku 0:3. Ostatecznie Gintra przegrała z Barceloną 0:6 i mimo planowanego rewanżu w Hiszpanii nie ma już praktycznie szans na awans do ćwierćfinałów.

Jedną z trzech piłkarek biorących udział w tej akcji była Ana Alekperova. Pochodząca z Azerbejdżanu ofensywna pomocniczka w polskiej Ekstralidze grała od połowy 2010 do początku 2013 roku. Przez dwa sezony była związana z Górnikiem Łęczna, a następnie przez pół roku z nieistniejącą już Pogonią Women Szczecin. Podczas pobytu w Szczecinie grała w koszulce z numerem "1". W naszej Ekstralidze rozegrała 43 spotkania i strzeliła 16 goli. Była ważnym ogniwem swoich zespołów, ale także bardzo barwną postacią. Słynęła z finezyjnych goli zdobytych z dystansu (nawet z własnej połowy). W tej akcji była najdalej od piłki...