Podsumowanie 14. kolejki

Dziesięć goli Górnika. Cichosz znów na wagę zwycięstwa. Powroty Paturaj i Szwed. Wałbrzych w osłabieniu.

»  Była to ostatnia kolejka Ekstraligi kobiet w 2017 roku.
»  Górnik Łęczna, AZS Wrocław, Unifreeze Górzno, Olimpia Szczecin, AZS UJ Kraków i AZS PWSZ Wałbrzych zakończyły już ligowe zmagania w tym roku kalendarzowym. Pozostała połowa ligi ma jeszcze zaległe mecze, które będą rozgrywane w przyszły i kolejny weekend.
»  Niezależnie od pozostałych meczów Czarni Sosnowiec spędzą zimę na 3. pozycji podium. AZS Wrocław do wiosny będzie najsłabszą drużyną w lidze.
»  Za najważniejszego gola w tej kolejce możemy uznać trafienie Marty Cichosz. To po jej bramce w 56. minucie Czarne Sosnowiec wygrały na wyjeździe z UKS SMS Łódź 1:0.
»  Najwięcej bramek strzeliła w tej kolejce Ewelina Kamczyk. Liderka klasyfikacji strzelczyń (24 gole) czterokrotnie pokonała w sobotę bramkarkę Olimpii Szczecin.
»  Miłosz Stępiński, selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski był na meczu UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec. Drugi raz z rzędu przyglądał się piłkarkom z Łodzi.
»  Spotkanie AZS PWSZ Wałbrzych - Unifreeze Górzno rozpoczęło się o godzinie 10:30. To wcześnie, ale taka godzina była spowodowana późniejszym meczem IV ligi mężczyzn, który zaplanowano na godzinę 13. Taka kolejność spotkań spowodowała, że piłkarki grały na niezużytej nawierzchni.
»  AZS Wrocław po 11 meczach bez zwycięstwa zdobył wreszcie komplet punktów. Wygrał w meczu na szczycie dolnej części tabeli ze Sportową Czwórką Radom 2:1.
»  Medyk Konin mecz z Mitechem Żywiec rozstrzygnął w pierwszych 10-minutach, kiedy to mistrzynie kraju zdobyły dwa gole.
»  Mecz AZS UJ Kraków - AZS PSW Biała Podlaska (3:3) został rozegrany już w środę. To ze względu na powołania piłkarek obu klubów do futsalowej reprezentacji Polski.
»  UKS SMS Łódź przegrał czwarty mecz z rzędu.
»  AZS PWSZ Wałbrzych od 20. minuty grał w "10" po czerwonej kartce dla swojej bramkarki Patrycji Urbańskiej. Na ławce nie było innej bramkarki i między słupkami stanęła zawodniczka z pola - Monika Kędzierska. Taka sytuacja była spowodowana faktem, iż pierwsza bramkarka Wałbrzycha - Andżelika Dąbek pojechała na kadrę futsalu i w drużynie pozostała tylko jedna bramkarka.
»  Górnik Łęczna wygrał z Olimpią Szczecin aż 10:0. To zwycięstwo największą przewagą bramek w historii Ekstraligowych występów Górniczek, a przypomnijmy, iż zespół z Łęcznej w elicie gra od 2010 roku.
»  27-letnia Danuta Paturaj, bramkarka UKS SMS Łódź pierwszy raz w tym sezonie stanęła między słupkami w Ekstralidze. Wcześniej była kontuzjowana.
»  Magdalena Szwed z Olimpii Szczecin zaliczyła mało udany powrót do zespołu. W swoim pierwszym meczu w tym sezonie rozegrała 90-minut lecz defensywa Szczecina zupełnie poległa w Łęcznej wpuszczając dziesięć bramek.
»  AZS PSW Biała Podlaska obecnie zajmuje 11. miejsce w lidze, ale jeśli za tydzień wygra w zaległym meczu z Radomiem to wskoczy na ósmą pozycję.

UKS SMS Łódź - Czarni Sosnowiec 0:1