Wiadomości

Podsumowanie MMP 2017/18

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu zakończone. Warszawa i Kraków zawsze na podium. Ponad 50 klubów.

Na początku marca rozegrany został ostatni turniej z cyklu Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet, których organizatorem był Polski Związek Piłki Nożnej. Od grudnia do marca odbyły się trzy turnieje mistrzowskie w kategoriach wiekowych U-14, U-16 i U-18. Każdy z finałów został poprzedzonych strefowymi eliminacjami.

Jako pierwszy rozegrany został turniej MMP U-16 organizowany przez klub Ślęża Wrocław. Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej została Praga Warszawa. Medale wywalczyła również Wanda Kraków i Respekt Myślenice. Nagrody indywidualne: Natalia Wróbel (najlepsza zawodniczka), Natalia Betlińska (najlepsza bramkarka), Paulina Tomasiak (królowa strzelczyń).

Drugi turniej, tym razem dla zawodniczek w wieku U-18 został zorganizowany w Tychach. Zawody wygrała Wanda Kraków wyprzedzając na podium Unifreeze Górzno oraz AZS UW Warszawa. Nagrody indywidualne: Katarzyna Włodarczyk (najlepsza zawodniczka), Anna Bałuszyńska (najlepsza bramkarka), Julia Basta wspólnie z Pauliną Tomasiak (królowe strzelczyń).

Ostatni turniej odbył się w Grodzisku Mazowieckim i był przeznaczonych dla zawodniczek U-14. Zakończył się on zwycięstwem klubu Mazovia Grodzisk Mazowiecki czyli gospodyń zmagań. Miejsca na podium zajęła też Bronowianka Kraków i Praga Warszawa. Nagrody indywidualne: Wiktoria Malinowska (najlepsza zawodniczka), Natalia Betlińska (najlepsza bramkarka), Karolina Czyż (królowa strzelczyń).

Jedynymi klubami, które zagrały we wszystkich trzech turniejach finałowych były Praga Warszawa i Rolnik Głogówek. Licząc natomiast razem z eliminacjami to we wszystkich trzech turniejach wiekowych U-14, U-16 i U-18 swoje zespoły młodzieżowe wystawiło łącznie 16 klubów. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, iż w każdym turnieju finałowym Warszawa i Kraków jako miasta miały swoje zespoły na podium.

Szczególne uznania należą się klubowi Wanda Kraków, który jako jedyny w tej edycji mistrzostw dwukrotnie zagrał w meczu o złoto. Najpierw zdobył srebro w U16, a następnie wygrał U18. Również dwukrotnie na podium była Praga Warszawa zdobywając złoto U16 i brąz U14. Minus można postawić natomiast przy piłkarkach z Olsztyna - rok temu Stomil zdobył mistrzostwo U14 i U16, a tym razem nie wywalczył żadnej nagrody.

Tegoroczna edycja MMP 2017/2018 przyciągnęła największą ilość uczestników od 2013 roku, kiedy to Komisja ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN po raz pierwszy zorganizowała mistrzostwa w trzech kategoriach i w obecnej formule. Co roku rozgrywki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. W tym sezonie zainteresowanie wzrosło o 20% względem poprzedniego roku. Wszystkie turnieje finałowe można było oglądać na żywo w internecie.