Łódź i Konin w finale MP U16

Wałcz i Rybnik z medalami. UKS SMS Łódź i Medyk Konin zakwalifikowali się do finału Ligi Juniorek Młodszych.

Na neutralnych boiskach w Kościelcu koło Częstochowy oraz w Środzie Wielkopolskiej rozegrano mecze półfinałowe mistrzostw Polski U16 będące kontynuacją rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorek Młodszych.

Broniący mistrzostwa UKS SMS Łódź pokonał 5:2 zespół TS ROW Rybnik, a następnego dnia Medyk Konin zwyciężył 4:0 nad UKS Orzeł 2010 Wałcz. Półfinaliści w takim zestawieniu par wcześniej grali ze sobą w grupach makroregionalnych. Piłkarki z Łodzi i Konina będące juniorkami Ekstraligowych klubów zakwalifikowały się do meczu finałowego U16.

Dotarcie Łodzi i Konina do finału juniorek młodszych nie jest zaskoczeniem. Będzie to trzeci z rzędu finał MP U16 z tymi klubami. Rok temu triumfował SMS, a dwa lata wcześniej też triumfował SMS, ale jeszcze wtedy mistrzostwa były rozgrywane nie jako MLJM lecz w systemie turniejowym.

Zespoły TS ROW Rybnik i UKS Orzeł 2010 Wałcz wspólnie zajęły 3. miejsce w ogólnej klasyfikacji Mistrzostw Polski U16. Piłkarki obu klubów po meczach półfinałowych otrzymały medale i puchar. Informacje o meczu, którego stawką będzie złoty medal podamy wkrótce.