Punkty dla Krakowa (foto)

AZS UJ Kraków chyba lubi grać z Olimpią Szczecin. To był ósmy mecz Jagiellonek z Olimpią w którym zapunktowały.

Ekstraliga kobiet, 24.08.2019 r.
Olimpia Szczecin - AZS UJ Kraków 1:3
Ratajczyk - Nieciąg, Zapała, Maslova

Sędzia: Ewa Żyła (Dolnośląski ZPN)

Olimpia: Pastusiak - Brodzik, Oleszkiewicz (82 Łaniewska), Michalczyk (89 Bagińska), Brzozowska, Witczak (55 Oleksiak), Bińkowska (89 Witkowska), Ratajczyk, Radochońska, Grosicka, Litwiniec (84 Kalmus)

AZS UJ: Klabis - Wilk, Woźniak, Bartosiewicz (90 Ładocha), Nieciąg, Bolko (60 Maslova), Wróbel (55 Zapała), Nosalik, Sitarz, Wójcik (83 Tracz), Maziarz (75 Bryzek)

Jak padały bramki?
0:1 - w 20. minucie Natalia Sitarz została sfaulowana w polu karnym przez bramkarkę Joannę Pastusiak. Karnego na gola zamieniła Aleksandra Nieciąg.
1:1 - w 56. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola dla UJ strzeliła Aleksandra Nieciąg ale w związku z pozycja spaloną bramka nie została uznana. Doskonałą okazję do kontry wypatrzyła stoperka Patrycja Michalczyk, która z lini pola karnego posłała piłkę do przodu. Na połowie rywala do futbolówki doskoczyła Roksana Ratajczyk, która mając już obrończynie za swoimi plecami wzorowo zamknęła kontratak.
1:2 - w 69. minucie Patrycja Michalczyk z rzutu karnego trafiła w poprzeczkę. Bramkarka Karolina Klabis po złapaniu piłki dalekim wykopem rozpoczęła kontrakt. Najpierw Justyna Maziarz, po chwili Jana Maslova i Jagiellonki ponownie wyszły na prowadzenie. Po asyście Maslovej gola strzeliła Anna Zapała bądź samobójcze trafienie można także przypisywać Patrycji Michalczyk.
1:3 - w 86. minucie Jana Maslova ustaliła wynik meczu. Przy jej golu asystowała Natalia Sitarz, która prostopadłym podaniem obsłużyła Słowaczkę.