Debiut Polki w Anglii

Wiktoria Kiszkis zadebiutowała w Women's Super League. To najwyższy poziom rozgrywkowy w Anglii.


Podczas 6. kolejki Women's Super League swój debiut na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Anglii zaliczyła Wiktoria Kiszkis. Szesnastoletnia piłkarka znana w Polsce z gier w naszej reprezentacji U17, a wcześniej także w U15 występuje obecnie w angielskim klubie West Ham United.

Kiszkis w swoim ligowym debiucie weszła na boisko w doliczonym czasie gry wyjazdowego meczu West Ham United z Manchester City (0:5). Spotkanie rozgrywane w Manchesterze oglądało z trybun 2100 widzów. Dla reprezentantki Polski był to debiut w lidze, ale był to jej debiut w seniorskim zespole West Ham United. Wcześniej "w seniorkach" miała okazję wystąpić w pucharowych rozgrywkach WSL Cup.

West Ham United to ligowy średniak. Obecnie zajmuje 8. miejsce w dwunastozespołowej lidze, a poprzedni sezon zakończył na 7. miejscu. W zespole grają zawodniczki z wielu kraju - m.in. Irlandii, Norwegii, USA, Niemiec, Francji, Holandii, Szwajcarii, Szkocji, Kanady, Korei Południowej, Australii i jedna Polka.

Wiktoria Kiszkis urodziła się w Iławie w województwie warmińsko-mazurskim. W 2004 roku kiedy miała rok jej rodzice wyjechali do Anglii. Grała w klubach Leyton United, akademii Shenfield, Millwall i Arsenalu Ladies skąd tego lata przeniosła się do West Ham United.

Przy okazji można jeszcze przypomnieć, iż na poziomie Women's Championship będącym drugim szczeblem rozgrywkowym w Anglii gra Daniela Kosińska. Bramkarka w tym roku wyjechała do Anglii i związała się z klubem Aston Villa. W Polsce grała w BIelawiance Bielawa, AZS Wrocław i AZS PSW Biała Podlaska.