Górnik Łęczna i Czarni Sosnowiec w finale

Po 3:0 w obu półfinałach Pucharu Polski. Górnik Łęczna pokonał UKS SMS Łódź, a Czarni Sosnowiec ograli KKP Bydgoszcz.

W sobotę rozegrane zostały mecze półfinałowe Pucharu Polski kobiet w piłce nożnej. Awans do meczu finałowego pucharowych rozgrywek uzyskał Górnik Łęczna i Czarni Sosnowiec. Finał odbędzie się w najbliższą sobotę 27 czerwca na stadionie Polonii Warszawa.

Z uwagi na ograniczenia wynikające ze wciąż trwającego stanu epidemii Polski Związek Piłki Nożnej postanowił odstąpić od regulaminu rozgrywek i zarządził, że mecze półfinałowe rozgrywane będą tylko w systemie jednego meczu a nie meczu i rewanżu jak to było pierwotnie założone. Ponadto, oba mecze decyzją PZPN odbyły się na neutralnych stadionach, a organizacje tych meczów wziął na siebie związek.

W Łodzi na obiekcie tamtejszego SMS piłkarki Czarnych Sosnowiec pokonały KKP Bydgoszcz 3:0 i tym samym trzeci raz z rzędu zagrają w finale PP. Górnik Łęczna w półfinale rozgrywanym na stadionie w Ząbkach pokonał UKS SMS Łódź 3:0. Już po kwadransie mistrzynie Polski prowadziły dwoma bramkami. W 24. minucie przez intensywne opady deszczu spotkanie zostało przerwane na... 90 minut.

Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź 3:0