Mitech Żywiec wycofany z Ekstraligi kobiet

Oficjalna decyzja. Mitech Żywiec w kobiecej Ekstralidze grał nieprzerwanie od jedenastu sezonów.


Kiedy w 2009 roku Mitech Żywiec debiutował w Ekstralidze to grało w niej tylko sześć zespołów. Od tego momentu całkowicie rozpadły takie mocne kluby jak Unia Racibórz, Pogoń Women Szczecin, Zagłębie Lubin czy choćby długo istniejący AZS PSW Biała Podlaska. Mitech Żywiec, choć wyników rewelacyjnych ogólnie rzecz biorąc nie osiągał to w ostatnich latach był stałym uczestnikiem rozgrywek o mistrzostwo Polski. Teraz klub z Żywiecczyzny w regionie Śląskim podjął decyzję o wycofaniu się z dalszych gier w elicie.

- Klub w dalszym ciągu nie jest w stanie spełnić warunków wymaganych do udziału w rozgrywkach ekstraligowych kobiet. Po 11 latach nieprzerwanej gry w rozgrywkach na najwyższym poziomie piłki nożnej kobiet, jako klub amatorski, zmuszeni jesteśmy do rezygnacji z tego szczebla rozgrywek ze względu na powyższe. W związku z tym, TS Mitech zgłosi do rozgrywek na szczeblu ŚlZPN trzy drużyny: seniorki oraz dwie drużyny grup młodzieżowych - poinformował ostatniego dnia czerwca prezes klubu Jan Szupina.

Największy sukces Mitech Żywiec osiągnął w sezonie 2015/2016, który to zakończył rozgrywki na 3. miejscu w Ekstralidze. Trzykrotnie zajmował miejsce tuż za podium. Rok temu klub spadł z najwyższej ligi ale w związku z wycofaniem AZS PSW Biała Podlaska został do niej automatycznie przywrócony. Ten sezon Mitech skończył na 10. miejscu w Ekstralidze. Na wycofaniu Mitechu skorzysta KKP Bydgoszcz, które tym samym wraca do elity. Lada moment z tej samej elity ma wycofać się także AZS PWSZ Wałbrzych, w tym przypadku jeszcze czekamy na oficjalne potwierdzenie...