Teqball wspólny dla kobiet i mężczyzn

I Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu odbyły się w Płocku. To dyscyplina w której kobiety rywalizują z mężczyznami.


Pod koniec lipca w Płocku odbyły się I Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqballu organizowane przez Polski Związek Teqballu.

TEQBALL to dyscyplina sportu bazująca na elementach techniki piłkarskiej. Rozgrywki odbywają się na specjalnym zakrzywionym stole, a zawodnicy zagrywają piłkę dowolną częścią ciała, za wyjątkiem rąk i dłoni.

W tej nowej dyscyplinie rywalizacja toczy się bez podziału na płeć. Kobiety rywalizują zarówno z kobietami, jak i z mężczyznami. Zasadniczo to prawie wyłącznie z mężczyznami, bo ich w tej dyscyplinie się o wiele więcej.

Sposób kobiet najlepszy wynik w rywalizacji Singiel zajęły Paulina Łężak (Ząbkovia Ząbki) i Klaudia Łyzińska (Królewscy Płock) plasując się ex aequo na 17. miejscu. Miejsce nr 25 zajęła Natalia Balicka (Resovia Rzeszów). Łącznie rywalizowało 41 sportowców - w tym trzy kobiety.

W grze podwójnej Debel zagrało 21 par. Miejsce 9. zajęła Kamila Komisarczyk (Sparta Daleszyce) i Paulina Łężak (Ząbkovia Ząbki). Na 17. miejscu turniej zakończyły Paulina Bednarska (Sparta Daleszyce) i Federica Dall'Ara (Sparta Daleszyce), a na miejscu 21 była para mieszana Franciszek Niekowal i Natalia Balicka (Resovia Rzeszów).

Liczymy, że w następnych turniejach Teqball liczba uczestniczących kobiet będzie stopniowo rosła.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - PZTEQ - Polski Związek Teqball