Final Four Ekstraligi futsalu

W weekend w Poznaniu rozegrany zostanie zaległy Final Four futsalowej Ekstraligi. Cztery zespoły zagrają o medale.


Przez najbliższą sobotę i niedzielę rozgrywane będą mecze Final Four Ekstraligi futsalu sezonu 2019/2020. Będzie to zaległe dokończenie sezonu, który w marcu przerwany został przez koronawirusa. Do turnieju finałowego Ekstraligi po rozegraniu ćwierćfinałów zakwalifikowały się cztery najlepsze zespoły. Są to AZS UJ Kraków, Rolnik Głogówek, AZS UEK Słomniczanka Słomniki oraz AZS UAM Poznań. Trzy zespoły reprezentują grupę południową, a tylko jeden grupę północną.

Turniej odbędzie się w Poznaniu, a jego gospodarzem będzie AZS Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Co ciekawe, będzie to piąty Final Four w historii Ekstraligi. Trzy z nich były rozgrywane na obiektach jednego z uczestników, a tylko jeden na neutralnym gruncie. Jak dotychczas gospodarze wygrywali wszystkie FF i zdobywali złote medale. Tak było w przypadku AZS UAM Poznań w 2016 roku oraz AZS UJ Kraków, który triumfował u siebie w 2017 i 2019 roku.

Pierwszego dnia, czyli w sobotę po południu odbędą się mecze półfinałowe. AZS UAM Poznań zagra z AZS UEK Słomniczanka Słomniki, a AZS UJ Kraków z Rolnikiem Głogówek. Decydujące starcia o medale odbędą się natomiast w niedzielę. Mecz o brąz zaplanowany został na godzinę 11:00, zaś dwie godziny później odbędzie się wielki finał kończący rekordowo długi sezon.

Między innymi z uwagi na fakt, że sezon Ekstraligi futsalu zostanie dokończony po półrocznej przerwie to z całą pewnością nie można wskazać faworyta do złota. Mistrzowskiego tytułu będzie bronił AZS UJ Kraków dla którego najprawdopodobniej będzie to ostania gra o złoto w najsilniejszym składzie w związku z planowym rozdzieleniem w klubie futsalu i trawy. Delikatnie można pokusić się o typ, że w niedzielnym finale gospodynie z UAM zagrają z obecnymi mistrzyniami w Krakowa.

W związku ze wciąż trwającym stanem pandemii turniej odbędzie się bez udziału publiczności. Wszystkie mecze będzie można natomiast śledzić na żywo w internecie. Transmisję wideo z decydującej części futsalowego sezonu przeprowadzi "Planeta Sportu" - link.

wyniki ćwierćfinałów
1. Rekord Bielsko-Biała - AZS UAM Poznań 2:5, 1:3
2. AZS SGGW Warszawa - AZS UJ Kraków 0:3, 2:4
3. Rolnik Głogówek - AZS UW Warszawa 3:0, 2:2
4. AZS AWF Warszawa - AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:6, 6:10

final four, półfinały
5. AZS UAM Poznań - AZS UEK Słomniczanka Słomniki (sobota, godz. 16:00)
6. Rolnik Głogówek - AZS UJ Kraków (sobota, godz. 18:00)

final four, 3. miejsce
7. przegrani meczów 5 i 6 (niedziela, godz. 11:00)

final four, finał
8. wygrani meczów 5 i 6 (niedziela, godz. 13:00)