Kraków obronił futsalowe mistrzostwo (foto)

Rozgrywki Ekstraligi futsalu wygrał AZS UJ Kraków. Medale również dla AZS UAM Poznań i Słomniczanki Słomniki.


Przez sobotę i niedzielę w Poznaniu rozgrywany był Final Four Ekstraligi futsalu kobiet. Zagrały w nim cztery najlepsze zespoły, które po sezonie zasadniczym w dwóch terytorialnych grupach Ekstraligi futsalu zakwalifikowały się do ćwierćfinałów, a następnie po dwumeczach ćwierćfinałowych weszły do najlepszej czwórki futsalowej Ekstraligi.

W sobotę rozegrane zostały mecze półfinałowe. Gospodarz turnieju, czyli AZS UAM Poznań zgodnie z przewidywaniami wygrał z AZS UEK Słomniczanka Słomniki 4:1. Wyższe zwycięstwo odnotował z kolei drugi z faworytów - broniący mistrzostwa AZS UJ Kraków pokonał Rolnika Głogówek 5:0.

Następnego dnia brązowy medal Ekstraligi tak samo jak rok temu wywalczył AZS UEK Słomniczanka Słomniki. Zespół z Małopolski pokonał w meczu o brąz Rolnika Głogówek 3:1. W wielkim finale ligi Uniwersytet Jagielloński wygrał 2:0 z gospodyniami AZS UAM Poznań. Gole w finale zdobyły Małgorzata Bartosiewicz i w ostatniej minucie spotkania... Karolina Klabis, bramkarka UJ.

Podczas ceremonii wręczenia medali oraz pucharów nagrodzona indywidualnie została tylko jedna zawodniczka. Tytuł MVP turnieju finałowego otrzymała Karolina Klabis, bramkarka AZS UJ Kraków.

Turniej Final Four zakończył XIII sezon futsalowej Ekstraligi.

Galeria