Startują MMP futsalu U18

Od piątku do niedzieli w Jastrzębiu-Zdroju rozgrywany będzie turniej finałowy Mistrzostw Polski w futsalu U18.


W weekend rozegrane zostaną Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu do lat 18 w futsalu. Szesnaście zespołów będzie rywalizować o złoty medal. Gospodarzem turnieju został wybrany klub SWD Wodzisław Śląski. Areną mistrzostw będzie okazała Hala Widowiskowo-Sportowa w Jastrzębiu-Zdroju przy Alei Jana Pawła II 6. Ze względu na sytuacje epidemiologiczną mistrzostwa będą odbywać się bez udziału publiczności.

Będą to już okrągłe dziesiąte w historii mistrzostwa w tej kategorii wiekowej. Tytułu wywalczonego w poprzednim sezonie w Chocianowie będzie bronić Rekord-Bielsko Biała, który ma szanse zdobyć w tym roku trzeci raz z rzędu mistrzostwo w tej kategorii wiekowej.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. Z dziesięciu turniejów awans do mistrzostw uzyskał mistrz każdej grupy oraz cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc we wszystkich grupach zaś SWD Wodzisław Śląski jako gospodarz oraz Rekord Bielsko-Baiała jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

finaliści MMP U18
UKS 3 Staszkówka Jelna
AZS UJ Kraków
TS ROW Rybnik
Bielawianka Bielawa
Wierzbowianka Wierzbno
AZS UMCS Lublin
Stomilanki Olsztyn
FSA Kraków
UKS SMS Łódź
UKS SMS II Łódź
Wanda Kraków
Pogoń Tczew
AZS UAM Poznań
Astoria Szczerców
Rekord Bielsko-Biała
SWD Wodzisław Śląski

W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U16 oraz U14.