Rekord Bielsko-Biała zwycięzcą grupy

Osiem meczów i osiem zwycięstw. Do tego ogromna liczba strzelonych bramek. Rekord Bielsko-Biała wygrał południową grupę futsalu.

W ostatni weekend Rekord Bielsko-Biała wygrał na wyjeździe z AZS UJ Kraków 4:1 i tym samym zapewnił sobie wygranie południowej grupy Ekstraligi kobiecego futsalu na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego. Oznacza to, że futsalistki Rekordu w ćwierćfinałach zmierzą się z zespołem z 4. miejsca w grupie północnej, którym będzie AZS UW Warszawa bądź AZS UG Gdańsk. Ten sezon jest najlepszym w historii żeńskiej sekcji futsalowej Rekordu. Wysoce prawdopodobne, że zakończy się on pierwszym historycznym medalem.

Jak dotychczas podopieczne trenera Samuela Jani wygrały wszystkie osiem rozegranych spotkań w grupie. Strzeliły przy tym 62 bramki, tracąc zaledwie 13. W ich grupie drugi zespół z najwyższą skutecznością pod bramką rywalek to AZS UJ Kraków, który bramek strzelił 30 goli a więc o połowę mniej niż Rekordzistki z Bielska-Białej. Na chwilę obecną najskuteczniejszą zawodniczką w zespole trenera Jani jest Wiktoria Nowak, która zdążyła już zdobyć 13 goli.

Do końca sezonu zasadniczego Rekord zagra jeszcze z Wierzbowianką Wierzbno (13 lutego) oraz AZS UP Wandą Kraków (21 lutego). Później odbędzie się krótka przerwa w rozgrywkach, a po niej zostaną rozegrane dwumecze ćwierćfinałowe. Zwycięzcy wszystkich czterech ćwierćfinałów awansują do turnieju Final Four w którym już bezpośrednio będą grać o medale. Medalistów sezonu 2020/2021 poznamy 28 marca.