Wolfsburg odpadł z Ligi Mistrzyń

Ewa Pajor i Katarzyna Kiedrzynek nie wygrają w tym roku Ligi Mistrzyń. Wolfsburg odpadł już w ćwierćfinale.


Mistrzynie Anglii lepsze od mistrzyń Niemiec. Szok i niedowierzanie. Tak kibice w Polsce mogli zareagować na informację o tym, że VfL Wolfsburg przegrał oba mecze ćwierćfinałowe z angielską Chelsea. Mistrzynie Anglii pokonały najmocniejszy od lat zespół niemieckiej Bundesligi 2:1 i 3:0. Tym samym to Chelsea awansowała na poziom półfinałów Ligi Mistrzyń.

Odpadniecie VfL to spora niespodzianka. Tym bardziej znaczna dla kibiców w Polsce. Zawodniczkami VfL Wolfsburg są bowiem dwie najlepsze polskie piłkarki - napastniczka Ewa Pajor oraz bramkarka i jednocześnie kapitan polskiej reprezentacji - Katarzyna Kiedrzynek. Jak dotychczas obie już parokrotnie grał w meczu finałowym i jeszcze nie udało im się wygrać Ligi Mistrzyń. W tym roku to niestety też nie nastąpi.

Oprócz Chelsea do półfinałów UEFA Women's Champions League awansowała także FC Barcelona i Bayern Monachium. Nierozstrzygnięta została jeszcze rywalizacja pomiędzy dwoma francuskimi klubami. Olympique Lyon w pierwszym meczu pokonał Paris Saint-Germain w składzie z Pauliną Dudek 1:0. Rewanż odbędzie się dopiero 18 kwietnia.

Mecze półfinałowe odbędą się w terminach 24/25 kwietnia oraz 1/2 maja. Finał zostanie rozegrany 16 maja w Szwecji.