Transfer Zawistowskiej do Monachium!

Weronika Zawistowska z Czarnych Sosnowiec podpisała trzyletni kontrakt z Bayernem Monachium. Odejdzie latem.


Skrzydłowa Czarnych Sosnowiec i reprezentacji Polski latem odejdzie do jednego z najsilniejszych europejskich klubów. Weronika Zawistowska podpisała kontrakt ze słynnym w męskiej piłce, a ostatnio coraz mocniejszym w futbolu kobiecym Bayernem Monachium. Kontrakt ma obowiązywać minimum przez trzy lata.

Zawistowska na testach w Monachium była na początku 2021 roku. Już wtedy mówiono, że być może wyjedzie do Niemiec albo jeszcze przed rundą wiosenną albo po sezonie. Ostatecznie kontrakt podpisany został w kwietniu i będzie obwiązywał od początku sezonu 2021/2022. Jak poinformował niemiecki klub reprezentantka Polski początkowo będzie wypożyczona do innego klubu.

Niespełna 22-letnia Zawistowska pochodzi z Warszawy. Od dwóch sezonów gra w Czarnych Sosnowiec z którymi w tym sezonie najprawdopodobniej zdobędzie mistrzostwo Polski. Wcześniej zdobywała trofea z Górnikiem Łęczna. Wywodzi się natomiast z Pragi Warszawa.

Bayern Monachium to aktualny wicemistrz niemieckiej Bundesligi. W momencie podpisywania kontraktu z Zawistowską jest liderem Bundesligi oraz jednym ze czterech półfinalistów UEFA Women's Champions League.