Nowy trener Górnika Łęczna

Bez wielkiego nazwiska. Robert Makarewicz został nowym trenerem Ekstraligowych piłkarek Górnika Łęczna.


Po tym jak Piotr Mazurkiewicz po wielu latach pracy w Łęcznej zrezygnował z dalszego prowadzenia zespołu Górnik Łęczna musiał szukać nowego szkoleniowca. Przez chwilę obowiązki trenera pełniła kapitan zespołu Natasza Górnicka oraz trener juniorek Patryk Błaziak. Teraz wciąż jeszcze aktualne mistrzynie Polski mają już nowego opiekuna.

Nowym trenerem Górnika został Robert Makarewicz. 43-letni trener dotychczas prowadził głównie męskie zespoły z niższych województwa lubelskiego. Były to między innymi Lewart Lubartów, Powiślak Końskowola czy choćby Hetman Gołąb. Ostatnio Makarewicz był trenerem Mobilnej Akademii Młodych Orłów w Lubelskim Związku Piłki Nożnej. Posiada dyplom trenerski UEFA A.

Przed nowym opiekunem Górniczek trudne zadanie. Po latach dominacji Łęcznej w kobiecej Ekstralidze zanosi się na to, że zespół może stracić nie tylko mistrzostwo, które zdobywał w trzech poprzednich sezonach ale musi także zaciekle walczyć o utrzymanie miejsca na ligowym podium, bo na razie znajduje się poza strefą medalową.