AZS UAM Poznań zdobywcą Pucharu w futsalu

Puchar Polski w fusalu zdobył AZS UAM Poznań. W finale pokonał Rolnika Głogówek. UAM kończy sezon z dubletem.


W weekend 22/23 maja w Poznaniu rozegrany został turniej Final Four o Puchar Polski w futsalu kobiet. Zagrały w nim cztery zespoły AZS UAM Poznań, Rolnik Głogówek, AZS UEK Słomniczanka Słomniki oraz AZS SGGW Warszawa.

Pierwszego dnia zawodów rozegranych w hali UAM rozegrane zostały mecze półfinałowe. Gospodynie z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pokonały AZS UEK Słomniczanka Słomniki 2:1 zaś Rolnik Głogówek ograł AZS SGGW Warszawa 3:1. Tym samym zespoły z Poznania i Głogówka awansowały do finału, a przegrani półfinałów mogli już wyjeżdżać z Wielkopolski.

W finale AZS UAM Poznań zwyciężył 3:0 z Rolnikiem go golach kolejno Zuzanny Sawickiej, Alicji Zając oraz Patrycji Sutkowskiej. Zdobycie Pucharu Polski oznacza, że poznańska ekipa kończy sezon futsalowy 2020/2021 z dubletem - ponieważ wcześniej wygrała także rozgrywki Ekstraligi futsalu zostając futsalowym Mistrzem Polski.

Była to trzecie edycja rozgrywek o Puchar Polski w futsalu. Rozgrywki zostały zainicjowane jesienią 2018 roku. W sezonie 2018/2019 podczas Final Four w Szczecinie triumfował AZS UJ Kraków, który również zdobył wówczas dublet. Rok przez pandemię koronawirusa zmagań nie dokończono.