Barlewicz selekcjonerem reprezentacji U19

31-letnia Katarzyna Barlewicz została selekcjonerem reprezentacji Polski U19. Zastąpiła w kadrze Ninę Patalon.


Po tym jak Nina Patalon dotychczasowa selekcjoner reprezentacji Polski U19 przeszła na takie same stanowisko w seniorskiej reprezentacji narodowej zrobił się wakat na stanowisku selekcjonera U19. Po blisko dwóch miesiącach Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego selekcjonera najstarszej żeńskiej reprezentacji juniorek.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet U19 została Katarzyna Barlewicz, która po dwóch latach zajęła miejsce Patalon w dziewiętnastkach. 31-latka w ostatnim czasie współpracowała z Niną Patalon oraz z innymi żeńskimi młodzieżowymi reprezentacjami Polski jako II trener oraz jako trener przygotowania motorycznego.

Barlewicz pochodzi z Podkarpacia, ale od lat jest związana z Wrocławiem. To właśnie z Dolnym Śląskiem była związana jej dotychczasowa praca trenerska. Parę lat temu prowadziła zespół rezerw AZS Wrocław, a później była związana z Akademią Śląska Wrocław gdzie była trenerem przygotowania motorycznego w grupach młodzieżowych.

Nowa selekcjoner U19 zanim została trenerką przez wiele lat grała z sukcesami w piłkę. Z Sanovii Lesko na początku swojej piłkarskiej przygody trafiła do Sokoła Kolbuszowa Dolna. W 2006 roku zadebiutowała w Ekstralidze. Na tym szczeblu grała kolejno w zespołach Cisy Nałęczów, AZS Wrocław, Pogoń Women Szczecin i Zagłębiu Lubin. Na szczeblu Ekstraligi grała do 2014 roku.

Reprezentacja Polski U19 jesienią rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy 2022. W październiku nasze reprezentantki zmierzą się w fazie grupowej z Włoszkami, Norweżkami oraz zawodniczkami z Azerbejdżanu.