Paulina Dudek mistrzynią Francji!

Paris Saint-Germain został mistrzem Francji. Przełamał czternastoletnią hegemonie Lyonu. Sukces reprezentantki Polski.


O tym mówi cały piłkarski świat. Paris Saint-Germain po wielu latach starań zdetronizowało Olympique Lyon i zostało mistrzem Francji. Piłkarki z Paryża swój sukces świętowały w kolejce kończącej piłkarskie zmagania we Francji. Olympique Lyon mistrzem Francji był przerwanie od 2007 roku. W tym czasie uzyskał 14 mistrzowskich tytułów.

Podczas 22. ligowych kolejek PSG nie przegrało żadnego meczu. W najważniejszych meczach sezonu pokonało 1:0 i zremisowało 0:0 z Lyonem. To dzięki temu Paryżanki zgromadziły w końcowym rachunku o jeden punkt więcej niż Lyon.

Wkład w piłkarski przewrót we Francji miała Paulina Dudek. Reprezentantka Polski w PSG gra od początku 2018 roku, kiedy to trafiła do Paryża z Medyka Konin. W tym sezonie 24-letnia piłkarka wystąpiła w 17 meczach i strzeliła gola. Na boisku spędziła 74% maksymalnego czasu gry. Dudek w trzech poprzednich sezonach zdobywała z PSG wicemistrzostwo kraju.

W latach 2013-2020 bramkarką Paris Saint-Germain była Katarzyna Kiedrzynek, która od roku gra w niemieckim VfL Wolfsburg razem z Ewą Pajor.