Kluby piłki kobiecej wybrały przedstawicieli

Janusz Matusiak i Ewa Gajewska zostali delegatami środowiska piłki nożnej kobiet na wybory władz PZPN nowej kadencji.


Tradycyjnie przed meczem finałowym Pucharu Polski kobiet odbyło się Walne Zgromadzenie Klubów Kobiecych, którego głównym celem było dokonanie wyboru dwóch przedstawicieli środowiska piłki nożnej kobiet na Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy PZPN, który odbędzie się 18 sierpnia. Walne zgromadzenie to najważniejszy organ w polskiej piłce.

Delegatami piłki kobiecej, którzy w sierpniu wybiorą nowego prezesa oraz nowe władze Polskiego Związku Piłki Nożnej zostali Ewa Gajewska wywodząca się ze środowiska sędziowskiego oraz prezes Janusz Matusiak z UKS SMS Łódź. Uzyskali oni największe poparcie w głosowaniu klubów. Zastępcami delegatów zostali prezesi Roman Jaszczak z Medyka Konin i Stanisław Dyja z Rolnika Głogówek. Na zebraniu pojawił się Zbigniew Boniek, ustępujący prezes związku.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie Klubów Kobiecych było inne niż poprzednie. Decyzją władz PZPN uprawnieni do wzięcia w nim udziału byli tylko przedstawiciele klubów szczebla centralnego - Ekstraligi, I i II ligi kobiet. Klubów niższych lig nie dopuszczono do udziału w zgromadzeniu i do oddania swoich głosów. Argumentowano to trwającą pandemią Covid-19.

Zgodnie ze statutem PZPN środowisku piłki nożnej kobiet na Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym przysługują 2 spośród 118 głosów delegatów.