Puchar Polski zdobyła "Sparta z Radomia"

Szesnaście zespołów rywalizowało o Puchar Polski w beach soccerze i zakwalifikowanie się do plażowych mistrzostw Polski.

W dniach 25-27 czerwca na plaży w Gdańsku-Brzeźnie rozegrany turniej o Puchar Polski kobiet w Beach Soccerze. Do gry stanęło szesnaście zespołów, które walczyły nie tylko o trofeum ale również o awans do turnieju Mistrzostw Polski, który odbędzie się w sierpniu.

Puchar Polski zdobyła, a właściwe to obroniła Sparta Daleszyce. Zespół trenera Marcina Wengorskiego do gry przystąpił jednak w zupełnie innym składzie niż grał rok temu w beach soccera. Teraz większość zawodniczek w składzie Sparty stanowiły piłkarki na co dzień grające w HydroTruck Radom. W finale Sparta pokonała Pogoń Tczew 1:0.

Najlepszą zawodniczką trzydniowych zmagań została wybrana Katarzyna Borowiec, kapitan trzeciego w pucharowej stawce Grembacha Łódź. Za najlepszą bramkarkę uznana została Anna Węsierska z Pogoni Tczew, a najwięcej bramek zdobyła w turnieju Federica Dall'Ara ze Sparty.

Na szesnaście zespołów grających o Puchar Polski połowa z nich uzyskała kwalifikacje do turnieju o Mistrzostwo Polski. Są to Sparta Daleszyce, Pogoń Tczew, Grembach Łódź, Juventus Toruń, FC 10 Zgierz, Wierzbowianka Wierzbno, Zamłynie Radom i AZS UAM Poznań. Mistrzostwa Polski odbędą się w terminie 6-8 sierpnia również w Gdańsku.