Klasyfikacja generalna AMP 2020/2021

UAM Poznań, UMCS Lublin, PWSZ Tarnów i AWF Katowice w czołówce klasyfikacji generalnej AMP piłki kobiecej.

Rozegrane zostały wszystkie turnieje Akademickich Mistrzostw Polski w sezonie 2020/2021. Klasyfikację generalną wygrała Politechnika Gdańska, która zdobyła najwięcej punktów startując we wszystkich 48 rodzajach dyscyplin sportowych. Kolejne miejsca na podium zajęły ASG Kraków i UW Warszawa.

Akademickie Mistrzostwa Polski to także turnieje mistrzowskie w kobiecym futsalu oraz w piłce nożnej na trawie siódemek. Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu, które są jednym z najważniejszych wydarzeń w całej polskiej piłce kobiecej wygrał w tym roku kolejny raz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Z kolei rozegrane w czerwca AMP w piłce nożnej kobiet zakończyły się wygraną Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Dodając do siebie punkty uzyskane w turniejach futsalu i piłki nożnej na trawie najlepszym ośrodkiem akademickim biorącym udział w piłkarskich rozgrywkach kobiet został Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (4. miejsce w futsalu i 2. miejsce na trawie).

Czołówka klasyfikacji generalnej AMP 2020/2021 piłkarstwa kobiecego
137 punktów - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
129 - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie