Zmarł Janusz Przybyło

W wielu 60 lat odszedł zasłużony trener i prezes żeńskiej sekcji piłki nożnej LUKS Ziemi Lubińskiej, Janusz Przybyło.


Janusz Przybyło zmarł 14 sierpnia po długiej walce z ciężką chorobą. Do ostatnich dni myślami był przy swojej drużynie, a więc żeńskiej sekcji piłki nożnej, którą prowadził przez wiele lat. W tym roku z zespołem obchodziłby 25-lecie istnienia Ziemi Lubińskiej.

Miał ogromną wiedzę na temat żeńskiego futbolu. W 2009 roku świętował z młodzieżową drużyną Ziemi Lubińskiej zajęcie pierwszego miejsca w turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Niezwykle ważnym wydarzeniem dla niego był awans Ecorem Ziemi Lubińskiej do I ligi w 2010 roku. Przeżył mocno rozwiązanie drużyny i przejście zespołu pod szyld Zagłębia Lubin. Sekcja w 2011 roku wróciła jednak na piłkarską mapę Polski.

Rok temu LUKS Ziemia Lubińska wywalczyła awans do II ligi. Był ze swoim zespołem na dobre i na złe. Nawet w ciężkim stanie fizycznym związanym z nowotworem, Janusz Przybyło pojawiał się na meczu, choć już nie w roli pierwszego trenera. Był wziętym działaczem sportowym, który mocno zabiegał o wsparcie dla żeńskiej sekcji piłki nożnej. Był znany z determinacji i zaangażowania w promocję futbolu.

Pogrzeb odbył się 20 sierpnia.