Puchary za awans na szczebel centralny

Zespoły, które awansowały na szczebel centralny otrzymały od PZPN pamiątkowe puchary podczas 1. kolejki.


Zgodnie ze zwyczajem beniaminkowie poszczególnych lig swój sezon inaugurują na własnym boisku. Tak też było w weekend 21/22 sierpnia, kiedy to rozpoczęły się rozgrywki szczebla centralnego czyli zainaugurowany został nowy sezon na poziomie Ekstraligi, I ligi i II ligi kobiet.

Z okazji uzyskania awansu w sezonie 2020/2021 na szczebel centralny bądź uzyskania awansu do wyższej ligi centralnej Polski Związek Piłki Nożnej przygotował dla wszystkich klubów, które uzyskały awans pamiątkowe puchary, które były wręczane właśnie podczas 1. kolejki sezonu 2021/2022 przez przedstawicieli PZPN bądź piłkarskich władz lokalnych.

W tym roku awans do Ekstraligi, czyli do piłkarskiej elity uzyskał Rekord Bielsko-Biała oraz Tarnovia Tarnów. Henryk Kula jako prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej pamiątkowy puchar wręczył Rekordowi. Do Tarnowa pojechali z kolei przedstawiciele Małopolskiego Związku Piłki Nożnej wśrod których była Ewa Gajewska, dyrektor biura MZPN.

Na poziomie I ligi zadebiutowały zespoły Ząbkovia Ząbki oraz Skra Częstochowa. Sławomir Pietrzyk będący prezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej puchar od PZPN przekazał na ręce prezes Ząbkovii z kolei Józef Grząba, który jest szefem podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej i członkiem Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN z pucharem udał się do Częstochowy.

Puchary za awans do II ligi uzyskały cztery kluby, ponieważ ta liga jest podzielona na dwie terytorialne grupy. Warta Gorzów Wielkopolski odebrał trofeum od Zdzisława Czyrka, wiceprezesa Lubuskiego ZPN. Pogoń Zduńska Wola od prezesa łódzkich struktur piłkarskich Adama Kaźmierczaka, Podgórze Kraków od Ewy Gajewskiej natomiast Marcus Gdynia od profesora Andrzeja Szwarca z Pomorskiego ZPN.