Wiadomości

GKS Katowice na stałe przy Bukowej

Piłkarki w tym sezonie wszystkie swoje domowe mecze będą grały na głównym stadionie. Dotychczas grały tam okazjonalnie.


Jak poinformował GKS Katowice żeńska sekcja piłkarska tego klubu w sezonie 2021/2022 wszystkie swoje domowe mecze rozgrywane w ramach rozgrywek Ekstraligi kobiet będzie rozgrywała na Stadionie Miejskim przy ulicy Bukowej. To główny stadion piłkarski GieKSy. Jest to dobra wiadomość dla samych piłkarek, jak i wizerunku klubu oraz całej polskiej piłki kobiecej.

Stadion przy Bukowej dotychczas był przeznaczony przede wszystkim dla piłkarzy GKS Katowice grających w eWwinner drugiej lidze. W plebiscycie Polskiego Związku Piłkarzy obiekt przy ulicy Bukowej wygrał głosowanie na najlepszą murawę w II lidze Panów.

Żeńska sekcja GKS Katowice istnieje od 2015 roku, a rozpoczęty niedawno sezon jest jej czwartym na poziomie Ekstraligi. Piłkarki zazwyczaj swoje ligowe mecze rozgrywały na boisku Podlesianki w Katowicach. W zeszłym sezonie tylko dwukrotnie wybiegły na murawę stadionu GKS - po jednym razie w rundzie jesiennej i wiosennej.

Najbliższy mecz zawodniczki z Katowic rozegrają w sobotę 28 sierpnia. Wówczas to właśnie na Stadionie Miejskim przy ul. Bukowej  zmierzą się z AP Lotos Gdańsk. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:15. Tranamisję na żywo z meczu przeprowadzi TVP Sport.

Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu