Zwolniony trener Czarnych Sosnowiec

Sebastian Stemplewski został zwolniony z Czarnych. Powodem było odpadniecie z Ligi Mistrzyń po meczu Budapesztem.


Przez dwa lata 43-letni trener Sebastian Stemplewski pracował z piłkarkami Czarnych Sosnowiec. W ubiegłym tygodniu włodarze mistrzyń Polski zwolnili go z pełnionych obowiązków. Powodem takiej decyzji było odpadniecie Czarnych z rozgrywek Ligi Mistrzyń już po pierwszy meczu eliminacji w którym to sosnowiczanki przegrały u siebie z węgierskim Ferencváros 1:2.

Stemplewski do Czarnych przyszedł po 1. kolejce sezonu 2019/2020. W swoim pierwszym sezonie, który był sezonem pandemicznym przerwanym w połowie rozgrywek Czarni zajęli 3. miejsce w Ekstralidze oraz wystąpili w finale Pucharu Polski. Ostatni sezon był natomiast pasmem długo wyczekiwanych sukcesów klubu. Zespół zdobył mistrzostwo Polski oraz wywalczył Puchar Polski. Debiut w rozgrywkach UEFA Women's Champions League przyniósł natomiast spore rozczarowanie.

Po zwolnieniu trenera klubu poinformował, że nazwisko nowego szkoleniowca będzie podane później. Obowiązki po Stemplewski przejął dotychczasowy drugi trener zespołu - Łukasz Wojtala.