Olimpia zagra jako Pogoń Szczecin

Krok w dalszym rozwoju szczecińskiej i polskiej piłki. Od nowego sezonu Olimpia Szczecin będzie grała jako Pogoń Szczecin.

Prezesi grającej w Ekstralidze kobiet Olimpii Szczecin oraz Pogoni Szczecin medaliście rozgrywek męskiej Ekstraklasy na konferencji prasowej poinformowali o powstaniu nowego podmiotu pod nazwą Pogoń Szczecin sp. z o.o. Nowy powstały podmiot to szczeciński pomysł na dalszy rozwój piłki kobiecej w Szczecinie, jak i w Polsce.

Olimpia Szczecin już blisko od dekady występuję w Ekstralidze kobiet czyli na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego. Klub ma także swoje zespoły juniorskie na poziomie centralnym w Centralnej Lidze Juniorek U15 i U17. Mimo długiego stażu w rozgrywkach centralnych Olimpia nigdy nie osiągnęła żadnego znaczącego sukcesu, a wręcz przeciwnie zazwyczaj walczy o utrzymanie w elicie. Współpraca Olimpii z Pogonią ma to zmienić.

Od nowego sezonu wszystkie drużyny Olimpii będą występowały pod nazwą Pogoni. Nowo powstały podmiot to wspólny projekt Pogoni i Olimpii. Nie będzie to fuzja Pogoni z Olimpią ani przejęcie Olimpii przez Pogoń, ale utworzenie nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością Pogoń Szczecin, w której będzie dwóch wspólników: Olimpia i Pogoń.

Żeńska Pogoń zapowiada marsz w górę tabeli Ekstraligi. Ma w tym pomóc dokapitalizowanie piłki kobiecej przez Pogoń. Poszerzone mają się sztaby szkoleniowe żeńskich zespołów, zapowiadane są transfery do klubu, a niektóre mecze będą rozgrywane na głównej płycie stadionu Pogoni Szczecin przy ulicy Twardowskiego.