Reprezentacja Ukrainy dalej będzie grała u nas

W Starogardzie Gdańskim odbędzie się pierwszy mecz Ukrainy z Serbią w ramach startującej we wrześniu Ligi Narodów.


Ukraiński Związek Piłki Nożnej w porozumieniu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej oraz UEFA ustalili, że najbliższe mecze reprezentacji narodowej Ukrainy kobiet w ramach rozgrywek Ligi Narodów będą rozgrywane w Polsce. Wynika to ze wciąż toczącej się wojny na Ukrainie z Rosją.

We wrześniu ruszy UEFA Women's Nations League. Będą to nowe rozgrywki w piłkarstwie kobiecym, które weszły do kobiecego futbolu z męskiej piłki. Zarówno Ukraina, jak i Polska znalazły się w Dywizji B, a w ramach losowania Ukraina i Polska znalazła się w jednej grupie. Ponadto w naszej grupie jest także Serbia i Grecja. Od września do grudnia każda z reprezentacji rozegra sześć meczów.

Swój pierwszy mecz Ukraina rozegra 22 września w Starogardzie Gdańskim. Jej rywalem będzie Serbia. W tym samym czasie Polki pierwszy mecz fazy grupowej rozegrają w Grecji. Cztery dni później, 26 września Polska zmierzy się z Ukrainą o punkty w Gdyni o godzinie 18:00.

Żeńska reprezentacja Ukrainy już wcześniej rozgrywała swoje oficjalne mecze w naszym kraju. Tak było choćby w czerwcu 2022 roku, kiedy to kadra Ukrainy grała ze Szkocją i Węgrami w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2023. Wówczas oba mecze odbyły się w Rzeszowie. Z kolei w kwietniu tego roku Ukraina była na sześciodniowym zgrupowaniu w Suwałkach.

W rankingu FIFA reprezentacja Ukrainy plasuje się na 33. pozycji. To lokata o dwa miejsca niższa niż zajmuje Polska.