Wiadomości

Sparta Daleszyce mistrzem beach soccera!

Po latach plażowe złoto wróciło do Sparty Daleszyce. Na podium miejsce zajęła Pogoń Tczew oraz Red Devils Ladies Chojnice.


Na plaży w Gdańsku zakończyły się XVII Mistrzostwa Polski kobiet w plażowej piłce nożnej (Beach Soccer). Turniej trwał trzy dni od czwartku do soboty. O medale rywalizowało osiem drużyn, które wcześniej przeszły dwustopniowe eliminacje w ramach turnieju o Puchar Polski oraz kwalifikacji do turnieju mistrzowskiego.

Najlepszą drużyną została Sparta Daleszyce. W meczu finałowym Sparta prowadzona przez trenera Marcina Wengorskiego pokonała Pogoń Tczew 2:1. Tym samym Sparta zdobyła swoje drugie w historii mistrzostwo - pierwsze zdobyła w 2015 roku. Później Spartanki były blisko złota ale miały pecha - w 2019, 2021 i 2022 roku przegrywały w meczach o złoto.

Trzecie miejsce na podium zajął Red Devils Ladies Chojnice, najdłuższej grający zespół w polskiej plażowej piłce wśród kobiet. Poza podium znalazł się FC10 Ladies Zgierz - ubiegłoroczny mistrz kraju. Łącznie z rozgrywkami o Puchar Polski i eliminacjami do mistrzostw w tym sezonie kobiecego beach soccera wzięło udział 14 zespołów.

Tytuł MVP mistrzostw otrzymała Katarzyna Nowak z Pogoni Tczew. Najlepszą bramkarką została wybrana Karolina Palacios z Red Devils Ladies Chojnice, a najwięcej bramek w turnieju zdobyła Justyna Wójcik z Czarnych Rząśnia.

Medale i puchary zawodniczkom wręczali Adam Kaźmierczak, Radosław Michalski, Paweł Wojtala, Grzegorz Morkis i Bogdan Duraj z Polskiego Związku Piłki Nożnej.

klasyfikacja końcowa
1. Sparta Daleszyce
2. Pogoń Tczew
3. Red Devils Ladies Chojnice
4. FC10 Ladies Zgierz
5. Czarni Rząśnia
6. Wierzbowianka Wierzbno
7. Zamłynie Radom
8. Zdrowie Garwolin


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - Piłka w obiektywie