Wiadomości

Miesiąc do turnieju Ligi Mistrzyń w Katowicach

Znany jest już dokładny terminarz turnieju eliminacyjnego Ligi Mistrzyń, który na początku września zorganizuje GKS Katowice.


W tym sezonie UEFA Women's Champions League polską ligę na arenie międzynarodowej będzie reprezentować po raz pierwszy GKS Katowice. Mistrzynie Polski podobnie jak rok temu TME SMS Łódź a dwa lata temu Czarni Sosnowiec będą gospodarzem miniturnieju kwalfikacyjnego, z którego tylko najlepsza spośród czterech drużyn wywalczy awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzyń.

Przypomnijmy, że Mistrzynie Polski w pierwszym meczu eliminacyjnym zagrają z obecnie sześciokrotnymi mistrzyniami Belgii - RSC Anderlecht. W przypadku porażki GKS straci szansę na awans do kolejnej fazy gier i zagra jedynie o trzecie miejsce w turnieju. Jeśli natomiast GKS wygra to w drugim meczu eliminacyjny zagra ze zwycięzcą pary SK Brann Kvinner (Norwegia) - Łokomotiw Stara Zagora (Bułgaria).

Miniturniej UWCL obędzie się na stadionie GKS Katowice. Pierwsze mecze odbędą się 6 września, a drugie o 1. i o 3. miejsce w grupie - 9 września. Zwycięzca obu meczów zagra w październiku jeszcze dwumecz eliminacyjnym, którego stawką będzie awans do tej prawdziwej fazy grupowej Ligi Mistrzyń gdzie do rozegrania będzie już sześć meczów w grupie.

Turniej Ligi Mistrzyń w Katowicach

6 września - środa
14:00 SK Brann Kvinner - Łokomotiw Stara Zagora
20:00 RSC Anderlecht - GKS Katowice

9 wrzesnia - sobota
14:00 mecz o 3. miejsce w grupie
20:00 mecz o 1. miejsce w grupie


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - www.gkskatowice.eu