Po kolejnej konferencji trenerów

W weekend w Łodzi odbyła się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla trenerów pracujących w piłce nożnej kobiet.


Na obiektach Politechniki Łódzkiej oraz na stadionie Widzewa Łódź w weekend 6/7 sierpnia odbyła się kolejna edycja ogólnopolskiej konferencji szkoleniowej dla trenerów związanych z piłką nożną kobiet organizowanej przez Polski Związek Piłki Nożnej. Pierwszy dzień w całości był poświęconym zajęciom teoretycznym, a w niedzielę oprócz teorii były także zajęcia praktyczne.

Kolejną konferencję przed nowym sezonem ligowym odbywającą się w Łodzi otworzył Zbigniew Bartnik, przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN oraz prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Blok wykładów o przygotowaniu motorycznym miał dr Remigiusz Rzepka będący członkiem sztabów zarówno żeńskiej reprezentacji u selekcjoner Niny Patalon, jak i męskiej kadry u Fernando Santosa.

Szczególnym gościem dwudniowej konferencji był Marek Radziszewski, trener, który od 1992 roku mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Oprócz niego głos zabierali także selekcjoner Nina Patalon, Przemysław Piekielny i Dominik Bogusz z żeńskiej kadry U19, Paula Kawalec - selekcjonerka U15, Sylwia Maksym - dietetyczna reprezentacji, Robert Makarewicz - trener Górnika Łęczna czy choćby Anna Głowacka i Anna Ussorowska-Krokosz z grupy badawczo-naukowej PZPN.

Gośćmi konferencji byli trenerzy pracujący w piłce kobiecej zarówno na szczeblu centralnym, jak i w lokalnym. Wśród słuchaczy obecni byli także szkoleniowcy powstający obecnie na obrzeżach kobiecego futbolu jak Miłosz Stępiński - były selekcjoner kobiecej reprezentacji Polski seniorek, Zbigniew Witkowski - były selekcjoner kadry U17, którą w 2013 roku poprowadził do mistrzostwa Europy juniorek, Piotr Mazurkiewicz - były trzykrotny mistrz Polski z piłkarkami Górnika Łęczna.