Wiadomości

Sędzie gotowe na piłkarską wiosnę

W miejscowości Słok koło Bełchatowa odbyło się wiosenne zgrupowanie dla sędzi i obserwatorek szczebla centralnego.


Na dwa tygodnie przed startem rundy wiosennej w Ekstralidze i I lidze kobiet swoje cykliczne co półroczne zgrupowanie odbyły sędzie piłkarskie i obserwatorki szczebla centralnego w Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Weekend 17-18 marca Panie spędziły szkoląc i egzaminując się w miejscowości Słok nieopodal Bełchatowa w województwie łódzkim.

W trakcie dwóch dni odbyły się egzaminy teoretyczne i biegowe oraz szereg szkoleń prowadzonych przez członków Centralnej Komisji Szkoleniowej Kolegium Sędziów oraz przez sędziów męskiej Ekstraklasy. Wykłady poprowadzili Katarzyna Wierzbowska, Maciej Wierzbowski, Tomasz Radkiewicz, Jacek Walczyński oraz sędziowie najwyższej klasy rozgrywkowej - Tomasz Musiał i Bartosz Frankowski.

Z uwagi, że termin zgrupowania zbiegł się niefortunnie z meczami 1/8 finału kobiecego Pucharu Polski to sędzie uwzględnione w obsadzie na te mecze swoje egzaminy przeszły tydzień wcześniej podczas sędziowskiego zgrupowania dedykowanego mężczyzną.

Runda wiosenna w Ekstralidze i I lidze kobiet rozpocznie się w weekend 2/3 marca, a w II lidze kobiet w terminie 16/17 marca.


Znalezione obrazy dla zapytania fb logo zdjęcie - FotoPiotr