Reprezentacja Litwy przyjechała do Polski

Polskę na swój krótki obóz wybrała reprezentacja Litwy U19. Drużyna juniorek podczas zgrupowania zagrała z Medykiem.


W zeszłą środę, 21 lutego do Polski przyjechała reprezentacja Litwy U19, która w naszym kraju dokończyła rozpoczęte w Kownie swoje lutowe zgrupowanie młodzieżowej kadry narodowej. Litwinki w Polsce spędziły kilka dni rozgrywając w tym czasie dwa mecze z Medykiem Konin, które odbyły się w Koninie w ostatnią sobotę.

Medyk Konin zajmujący obecnie 11. miejsce w Ekstralidze kobiet pokonał Litwę U19 5:0 grając w niemalże w całości swoim krajowym składem ze względu na pobyty zagranicznych piłkarek na zgrupowaniach reprezentacji. Gole dla Medyczek w tym starciu zdobywały Klaudia Urna - dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń oraz Oliwia Jaśniak, Monika Mierzejewska i Zuzanna Kogutek. Parę godzin później zespół Medyka występujący w Centralnej Lidze Juniorek U18 pokonał grające już w innym składzie Litwinki 3:2 (gole dla Medyka - Paulina Włodarek x2, Lena Sworska; dla Litwy - Meida Proscevičiūtė i Ineta Šukštulytė)

Reprezentacja Litwy U19 przygotowuje się do gry w finałach tegorocznych Mistrzostw Europy U19, których w lipcu będzie gospodarzem dzięki czemu ma zapewnione miejsce w gronie ośmiu uczestników turnieju finałowego. EURO U19 rozgrywane będzie w miastach Kowno, Janów oraz Mariampolu oddalonego raptem o 60 kilometrów od Suwałk.

Nieczęsto zagraniczne zespoły przyjeżdżają do naszego kraju. Rok temu wiosną seniorska reprezentacja Ukrainy gościła na tygodniowym zgrupowaniu w Suwałkach. W 2021 roku do Polski przyleciał cykliczny uczestnik Ligi Mistrzyń - cypryjski Apollon Limassol, a w 2020 roku w Opalenicy swój obóz i mecze towarzyskie rozgrywał słynny Olympique Lyon, potentat w europejskim i światowym futbolu kobiecym.