Śląsk Wrocław przeszedł Resovię (foto)

Rewelacyjnie spisujący się wiosną Śląsk Wrocław pokonał w ćwierćfinale Pucharu Polski liderki I ligi kobiet z Rzeszowa.

Puchar Polski, 27.03.2024 r.
Resovia Rzeszów - Śląsk Wrocław 0:3
Białoszewska, Sitarz, Marcelina Buś

Sędzia:  Ewa Walczyńska (Lubelski ZPN)

Resovia: Pydych - Strasińska (50 Frydrych), Salawa, Miś (82 Jezioro), Florek, Czyż, Bukowiec (82 Gajdur), Kaput, Kurasz (60 Gołojuch), Kwoka, Krawczyk (60 Michalska)

Śląsk: Skiba - Żurek, Watral, Maskiewicz, Wróblewska (60 Lewicka), Czudecka (75 Cwynar), Półrolniczak (46 Martyna Buś), Sitarz, Flis, Marcelina Buś (60 Adamek), Białoszewska (60 Związek)

Wiosną Śląsk Wrocław idzie od zwycięstwa do zwycięstwa. Jako jedyny zespół w Ekstralidze kobiet zwyciężał we wszystkich czterech kolejkach rundy wiosennej. Kolejno odgrywał Stomilanki Olsztyn (3:0), Górnika Łęczna (3:1), Pogoń Szczecin (2:1) i ostatnio pokonał Medyka Konin (5:1). Teraz wrocławianki do tego bilansu dopisały sobie zwycięstwo w ćwierćfinale Pucharu Polski.

W ćwierćfinale krajowego pucharu Śląsk na wyjeździe zmierzył się z liderkami I ligi kobiet - Resovią Rzeszów. Do przerwy było 2:0 dla przyjezdnych. Gole zdobyły Katarzyna Białoszewska (23. minuta) i Natalia Sitarz (39. minuta). Po przerwie jedno trafienie zaliczyła Marcelina Buś (55. minuta), która wcześniej asystowała przy golu Sitarz. Śląsk wynikiem 3:0 awansował do półfinału.

Mecze półfinałowe Pucharu Polski odbędą się 24 kwietnia. Śląsk pod wodzą trenera Piotra Jagieły wówczas także na wyjeździe zagra z AP Orlenem Gdańsk. W drugim półfinale UKS SMS Łódź mierzyć będzie się z GKS Katowice.