Skarcone na początku elimiancji

Reprezentacja w pierwszym meczu eliminacji mistrzostw Europy przegrała z Islandią 0:3. Kolejny mecz we wtorek z Austrią.

05.04.2024, eliminacje Mistrzostw Europy 2025
Islandia - Polska 3:0
Zomers, Jónsdóttir, samobójcza

Sędzia: Frida Klarlund (Dania)

Islandia: Birkisdóttir - Arnardóttir, Viggósdóttir, Sigurðardóttir, Heiðarsdóttir (83 Árnadóttir), Jóhannsdóttir (83 Andradóttir), Vilhjálmsdóttir (72 Magnúsdóttir), Antonsdóttir, Zomers (72 Jessen), Níelsdóttir (67 Eiríksdóttir), Jónsdóttir

Polska: Szemik - Matysik, Mesjasz, Woś, Wiankowska (83 Domin), Grabowska, Zieniewicz, Kamczyk, Padilla Bidas (76 Wróbel), Pajor (76 Karczewska), Adamek (67 Jedlińska)

Pewnego rodzaju rozczarowaniem zakończył się pierwszy mecz Polek w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. W islandzkim mieście Kópavogur kadra selekcjonerki Niny Patalon uległa gospodyniom 0:3.

W pierwszej połowie biało-czerwone zaprezentowały się przywozicie. Natalia Padilla Bidas w 11. minucie trafiła w poprzeczkę. Pozytywny dla naszej kadry obraz gry był do 42. minuty. Wówczas piłkę do własnej bramki niefortunnie skierowała Małgorzata Mesjasz. Sekundy później naszą bramkarkę pokonała Diljá Ýr Zomers co zaważyło o dalszym przebiegu meczu. Wynik spotkania w 66. minucie ustaliła Sveindís Jane Jónsdóttir.

Polki drugi spośród sześciu meczów grupowych eliminacji Ligi Narodów w dywizji A rozegrają w najbliższy wtorek, kiedy to o godzinie 18:00 na stadionie w Gdyni podejmować będą Austrię, która ma podobny potencjał sportowy co Islandia.