Najlepsza sędzia przyjedzie do Polski

Stéphanie Frappart, najlepsza aktualnie na świecie sędzia piłkarska poprowadzi wtorkowy mecz Polek z Austrią w Gdyni.


UEFA wyznaczyła obsadę sędziowską na mecze II kolejki Ligi Narodów będącej eliminacjami do Mistrzostw Europy 2025. Polki w piątek podczas meczu otwierającego eliminacje uległy na wyjeździe Islandii 0:3, a w najbliższy wtorek zmierzą się z Austrią na stadionie w Gdyni (godz. 18:00).

Na arbitra meczu Polska - Austria została wyznaczona Stéphanie Frappart. Niespełna 41-latka to aktualnie najlepsza sędzią piłkarska na świecie, która w znaczący sposób parokrotnie zapisała się w historii kobiecego arbitrażu.

Sędzia z Francji w 2019 roku jako pierwsza kobieta sędziowała mecz męskiej Ligi Mistrzów. W tym samym roku poprowadziła Superpuchar Europy między Liverpoolem a Chelsea. Na ostatnim Mundialu w Katarze w 2022 roku została pierwszą kobietą, która była rozjemczynią w meczu Mistrzostw Świata. We Francji regularnie prowadzi mecze Ligue 1, czyli odpowiednika naszej Ekstraklasy.

Do Gdyni razem z Frappart przyjadą jej rodaczki, które będą jej asystować. Sędziami asystentkami będą Camille Soriano oraz Clémentine Dubreil. Sędzią techniczną będzie natomiast Emeline Rochebiliere. Z Rumunii do Trójmiasta przyjedzie także Cristina Ionescu-Babadac, która będzie pełnić funkcję obserwatora.