Kiedyś kobieca reprezentacja, teraz męska

Daniel Wojtasz, były trener asystent z kobiecej reprezentacji Polski dołączył do sztabu Michała Probierza w męskiej kadrze.


Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej na czas przygotowań do turnieju finałowego UEFA EURO 2024 do sztabu szkoleniowego męskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez selekcjonera Michała Probierza dołączyło czterech nowych członków. Jednym z nim jest Daniel Wojtasz, który parę lat temu był związany z kobiecą reprezentacją Polski.

W 2016 roku Wojtasz został asystentem oraz analitykiem w sztabie Miłosza Stępińskiego, który wówczas objął kobiecą reprezentację Polski "A". Później Wojtasz miał okazję pracować nawet w męskiej Ekstraklasie jako asystent w Stali Mielec oraz Koronie Kielce. W ostatnich latach jest natomiast związany ze Szkołą Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

Warto wspomnieć, że drugim trenerem męskiej reprezentacji od września 2023 roku, czyli od początku kadencji Probierza jest Robert Góralczyk, który przed laty także był związany z kobiecymi reprezentacjami Polski. Góralczyk najpierw był trenerem w żeńskich kadrach U17 i U19, a w latach 2009-2010 był trenerem pierwszej reprezentacji. W 2015 roku został asystentem selekcjonera Adama Nawałki, a zeszłym roku powrócił do najważniejszej kadry.

Z kolei pod koniec zeszłego roku sztab Probierza opuścił Remigiusz Rzepka, który przez lata był związany z męską reprezentacją za kadencji różnych selekcjonerów (Smuda, Fornalik, Nawałka, Santos, Probierz). Trener odpowiadający za przygotowanie motoryczne w ostanach latach łączył pracę zarówno dla męskiej, jak i żeńskiej reprezentacji u trenerki Niny Patalon. W kadrze kobiet dalej pracuje.